Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Od lewej: Piotr Zieliński, Lorenzo Insigne, Arkadiusz MilikGetty Images / Francesco Pecoraro / Od lewej: Piotr Zieliński, Lorenzo Insigne, Arkadiusz Milik

"La Gazzetta dello Sport": Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński do 2024 roku w Napoli

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Włoska gazeta informuje, że Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński wkrótce podpiszą nowe kontrakty, które będą obowiązywały ich z Napoli do 2024 roku.

Negocjacje ws. nowej umowy dla Piotra Zielińskiego ciągnęły się od wielu miesięcy. Pierwsze informacje pojawiły się jeszcze przed mistrzostwami świata w Rosji (rok temu). Przez długi czas kością niezgody była kwota odstępnego, jaka miała być wpisana w kontrakt Polaka. W pewnym momencie pisano nawet o 150 mln euro.

"La Gazzetta dello Sport" donosi, że dla Napoli obaj Polacy są "priorytetami". Klub z Neapolu nie chce, żeby Milikiem i Zielińskim zainteresowały się inne drużyny, więc zależy mu, żeby jak najszybciej przedłużyć obowiązujące do 2021 roku kontrakty.

Zobacz wideo: piękne gole Piotra Zielińskiego

Ile będą zarabiać? Zieliński obecnie dostaje 1,1 mln euro netto za sezon gry. Nowa umowa ma gwarantować mu co najmniej 2 mln, a może nawet i 2,5. Tyle natomiast dostaje obecnie Milik. Gdyby złożył podpis pod kontraktem, to miałby zagwarantowane przynajmniej 3 mln euro rocznie. 

Włoska gazeta nic nie wspomina o ewentualnych kwotach odstępnego, które miałyby zostać wpisane do umów. Nie oznacza to jednak, że kompromis pomiędzy Napoli a Zielińskim został osiągnięty właśnie z powodu ustalenia kwoty, za jaką Polak mógłby opuścić Neapol, gdyby pojawił się chętny na jego usługi. 

Obaj Polacy w Napoli występują od 2016 roku. Zieliński w 143 meczach strzelił 20 goli, a Milik 34 bramki w 87 spotkaniach. 

Zobacz takżeangielska licytacja o Bartłomieja Drągowskiego. "A to dopiero początek czerwca"

Zobacz takżeArkadiusz Milik zadowolony z sezonu. "Teraz pełne skupienie na kadrze"

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020. Reprezentacja Polski krytykowana za styl. Mateusz Klich: Nie da się zadowolić wszystkich

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL