Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: Richard Danso

Lotto Ekstraklasa. Richard Danso blisko Legii Warszawa. Wkrótce testy medyczne

Michał Jankowski
Michał Jankowski
18-letni Richard Danso może zostać nowym zawodnikiem Legii Warszawa - informuje footy-ghana.com. Młodzieżowy reprezentant Ghany wkrótce ma przejść testy medyczne.

Richard Danso od stycznia bieżącego roku jest zawodnikiem tunezyjskiego klubu Etoile Sahel. Trafił do niego z West African Football Academy. Ze względu na błąd administracyjny Tunezyjczykom nie udało się jednak zimą zarejestrować Ghańczyka i przez całą rundę wiosenną nie mógł on występować w oficjalnych meczach.

Zaskakujący transfer Szymańskiego. "Obstawiałem raczej kierunek włoski"

Richard Danso świetnie spisywał się podczas mistrzostw świata do lat 17 w Indiach, które odbyły się dwa lata temu. Właśnie wtedy zawodnik miał wpaść w oko skautom Legii Warszawa. Danso zaliczył również występy w reprezentacji do lat 20 i nawet do lat 23.

Lotto Ekstraklasa. Poznaliśmy terminarz na sezon 2019/2020

Jak informuje footy-ghana.com wicemistrzowie Polski są bliscy pozyskania Danso, który może występować zarówno w ataku, jak i na bokach pomocy. Oba klubu podobno ustaliły już warunki transferu, a do jego finalizacji brakuje jedynie testów medycznych, które miałyby się odbyć jeszcze w tym tygodniu. Po ich pozytywnym przejściu ma podpisać czteroletni kontrakt z Legią.

Warszawski klub chce latem wzmocnić swój skład szczególnie w ofensywie. Musi załatać lukę, która powstała po sprzedaży Sebastiana Szymańskiego. Jego transfer do Dynama Moskwa pozwoli przeznaczyć większe środki na nowych zawodników.

ZOBACZ WIDEO Mistrzostwa świata U-20. Rozczarowujący występ Polaków. "Brakowało podstawowych umiejętności"

Czy Richard Danso byłby wzmocnieniem Legii Warszawa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL