Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joachim LoewGetty Images / Matthias Hangst/Bongarts / Na zdjęciu: Joachim Loew

El. Euro 2020. Joachim Loew opuścił szpital. Czeka go kilka tygodni odpoczynku

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Dobre wieści napłynęły z Niemiec. Joachim Loew opuścił szpital uniwersytecki we Freiburgu i wrócił do domu. Teraz czeka go kilka tygodni odpoczynku od pracy.

Jak poinformował "Bild", Joachim Loew opuścił już szpital we Fryburgu, gdzie przebywał od czwartku. Wtedy został przyjęty na oddział ratunkowy z bólem w klatce piersiowej. Według diagnozy lekarzy doznał stłuczenia tętnicy w wyniku wypadku podczas ćwiczeń z hantlami na siłowni.

Lekarze zalecili selekcjonerowi reprezentacji Niemiec kilka tygodni odpoczynku od pracy. To oznacza, że Loew nie poprowadzi drużyny w czerwcowych meczach eliminacje Euro 2020. 8 czerwca Niemcy zmierzą się z Białorusią, a trzy dni później rywalizować będą z Estończykami.

Loew osobiście nie będzie prowadził treningów, ale pozostaje w łączności telefonicznej ze swoim asystentem Marcusem Sorgiem. To on ma poprowadzić zespół z najbliższych meczach i konsultuje wszystko ze swoim przełożonym.

Do wypadku doszło na siłowni wtedy, gdy Joachim Loew wykonywał ćwiczenie ze sztangą. Ta nagle spadła mu na klatkę piersiową, w wyniku czego niemiecki szkoleniowiec zaczął mieć problemy z krążeniem. Na szczęście nic poważniejszego się nie stało i trener Niemców już w lipcu powinien wrócić do swoich obowiązków.

Zobacz także:
El. Euro 2020. Damian Kądzior. Szanowany jak król. Wyśmiewany jak Neymar
El. Euro 2020. Robert Lewandowski: Musimy dokręcić śrubę

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Brzęczek zdecydowanie o najbliższych spotkaniach. "To nie czas na eksperymenty"

Czy reprezentacja Niemiec wygra dwa czerwcowe mecze eliminacji ME 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL