Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zamieszki w Portugalii Angielscy kibice starli się z policją Twitter / Zamieszki w Portugalii. Angielscy kibice starli się z policją

Liga Narodów UEFA. Zamieszki w Portugalii. Angielscy kibice starli się z policją

Michał Jankowski
Michał Jankowski
W Porto doszło do zamieszek angielskich kibiców z miejscową policją. Wszystko działo się podczas meczu Ligi Narodów UEFA Portugalia - Szwajcaria (3:1).

Angielscy kibice przylecieli do Portugalii na półfinałowy mecz Ligi Narodów UEFA Holandia - Anglia. W środę wieczorem wybrali się do strefy kibica, aby obejrzeć rywalizację Portugalczyków ze Szwajcarami.

Po jednej z bramek Portugalczyków angielscy kibice zaczęli rzucać napojami i butelkami w kierunku policjantów. Ci z kolei zareagowali agresywnie, musieli użyć tarcz, pałek i gazu pieprzowego, aby przegonić niesfornych fanów.

Cristiano Ronaldo przerwał strzelecką niemoc. Portugalczyk goni legendę

Gdy kibice uciekli ze strefy kibica do zamieszek doszło na ulicach Porto. Na nagraniach również widać sporo latających przedmiotów.

W strefie kibica na meczu Portugalia - Szwajcaria nie brakowało rodzin z przerażonymi dziećmi, którzy zostali zmuszenie do ucieczki. W internecie kibice opisują również sytuację starszego kibica z rozciętą głową. Nie była to jedyna postronna osoba, która ucierpiała.

Zachowanie angielskich fanów potępiła miejscowa policja. - Było całkowicie nie do przyjęcia. Była to druga noc z rzędu w Porto, gdy dochodziło do zamieszek. We wtorek były problemy pod jednym z barów, z którego wyrzucano butelki i powodowano drobne uszkodzenia. Zachowanie niewielkiej liczby angielskich kibiców nadal niszczy reputację prawdziwych fanów, którzy po prostu próbują cieszyć się piłką nożną - mówi na łamach angielskich mediów Mark Roberts, zastępca szefa policji.

"Nieodparcie genialny" - Twitter po hat-tricku Cristiano Ronaldo

Pod koniec maja angielska federacja piłkarska przeprowadziła kampanię "Nie bądź idiotą". 50-sekundowy film pokazuje, jak negatywne zachowanie jednej osoby może wpłynąć na wizerunek całej grupy kibiców. "Jesteś częścią naszego zespołu. Spraw, aby kraj był dumny" - mówi na końcu filmu Gareth Southgate, selekcjoner reprezentacji Anglii.

ZOBACZ WIDEO MŚ U-20. PZPN nie wyciąga wniosków z porażki Polaków? "Nikt nie ma sobie nic do zarzucenia przy fatalnej grze"

Czy reprezentacja Anglii awansuje do finału Ligi Narodów UEFA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL