Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Mike Egerton / Na zdjęciu: Jan Bednarek

Premier League. Southampton pokazało najlepsze akcje Jana Bednarka. Był jak ściana

Michał Fabian
Michał Fabian
Ostatnie miesiące należały do Jana Bednarka. Obrońca wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie Świętych, jest także ważnym ogniwem reprezentacji Jerzego Brzęczka. Angielski klub zamieścił film, na którym widzimy skuteczne interwencje Polaka.

Były zawodnik poznańskiego Lecha Jan Bednarek stał się ważnym ogniwem Southampton FC od momentu, gdy zespół przejął - w grudniu 2018 r. - Ralph Hasenhuettl. Austriak postawił na Polaka, a ten odwdzięczał się znakomitymi występami. Łącznie Polak rozegrał 25 meczów w Premier League (z czego 24 w podstawowym składzie).

"2018-19. Sezon, który sprawił, że Jan Bednarek stał się ważnym graczem zarówno dla Świętych, jak i dla reprezentacji Polski" - tak angielski klub opisał film, na którym widzimy najlepsze interwencje polskiego obrońcy w minionych miesiącach.

Zobacz film z najlepszymi akcjami Bednarka, który w czwartek opublikowali Święci

Southampton wrzucił także zdjęcie polskiego obrońcy na Twittera, z podpisem: "Podaj dalej, jeśli wszystko, co widzisz, jest ścianą".

W naszym rankingu największych wygranych sezonu 2018/19 umieściliśmy Jana Bednarka na 2. miejscu, tuż za Krzysztofem Piątkiem (więcej TUTAJ >>).

"Nie tylko grał regularnie, ale też dobrze. Portal whoscored.com wybrał go do dwóch '11' sezonu: piłkarzy poniżej 23. roku życia i tych, którzy zrobili największy postęp. W jesiennych meczach Ligi Narodów UEFA partnerował Kamilowi Glikowi nieco na wyrost, ale teraz nikt nie wyobraża sobie defensywy reprezentacji Polski bez rozwijającego się w błyskawicznym tempie obrońcy Southampton" - napisaliśmy w uzasadnieniu.

Zobacz także: El. Euro 2020. Muzyczne klimaty w reprezentacji Polski. Rapujący Jan Bednarek i sobowtór gwiazdy disco polo

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Piotr Zieliński wskazał najgroźniejszą broń Macedonii. "Potrafi dać piłkę na nos"

Czy Jan Bednarek to najlepszy polski obrońca?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL