Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja PolskiNewspix / Rafal Rusek / PressFocus / Na zdjęciu: reprezentacja Polski

El. ME 2020. Macedonia Północna - Polska. Zamieszki w Skopje. Policja zatrzymała czterech polskich kibiców

Michał Jankowski
Michał Jankowski
W czwartek w Skopje policja zatrzymała czterech polskich kibiców przed meczem eliminacji Euro 2020 Macedonia Północna - Polska. Kilku z nich udało się uciec, ale potem zostali złapani na pobliskich ulicach.

W Skopje już dzień przed meczem można było spotkać sporo polskich kibiców. Niestety, zachowanie fanów w jednej restauracji nie spodobało się miejscowym. Według doniesień mediów, wszystko zaczęło się od konfliktu kibiców reprezentacji Polski. Na miejscu pojawiło się sporo policjantów, którzy próbowali zatrzymać najbardziej awanturujących się Polaków.

W internecie pojawił się film z akcji funkcjonariuszy. Widać na nim, jak polscy kibice próbują odbić swoich kolegów z rąk policji. Niektórych udało się uwolnić, a w miasto ruszyła za nimi spora grupa stróżów prawa. Kilku udało się złapać. Łącznie do aresztu trafiło czterech fanów.

https://www.facebook.com/KlanMacedonia/videos/303472640563462/">

Do Macedonii Północnej łącznie ma dotrzeć około dwóch tysięcy kibiców. W Skopje bardzo się obawiano ich zachowania, a szczególnie używania środków pirotechnicznych (więcej TUTAJ).

Zamieszki w restauracji to nie jedyny incydent. Zdemolowana została również promenada nad Jeziorem Ochrydzkim. 

Mecz eliminacji Euro 2020 Macedonia Północna - Polska odbędzie się w piątek o godzinie 20:45. Po dwóch kolejkach Polacy mają komplet punktów i są liderem grupy G. Macedończycy wywalczyli cztery oczka.

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Piotr Zieliński wskazał najgroźniejszą broń Macedonii. "Potrafi dać piłkę na nos"

Czy reprezentacja Polski pokona Macedonię Północną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL