Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Moment, w którym jeden z kibiców upada po uderzeniu przez RobinsonaTwitter / Moment, w którym jeden z kibiców upada po uderzeniu przez Robinsona

Liga Narodów UEFA. Anglia - Holandia. Ultraprawicowy polityk Robinson uderzył kibica (wideo)

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Do poważnego incydentu doszło przed drugim półfinałowym pojedynkiem w piłkarskiej Lidze Narodów Anglia - Holandia. Jeden z kibiców został brutalnie uderzony przez ultraprawicowego polityka Tommy'ego Robinsona. Do sieci trafiło wideo.

Na nagraniu widać, jak Tommy Robinson w otoczeniu swoich kolegów jest zaczepiany przez jednego z kibiców, który wykrzykuje w jego kierunku. Po chwili polityk zbliża się do fana i uderza go w twarz, po czym kibic upada. Nie wiadomo, czy cała sprawa została zgłoszona na policję. 

Wideo z zajścia:

Całe zajście wytłumaczył później sam Robinson, który stwierdził, że został sprowokowany. - Kiedy byłem z żoną podszedł do nas jeden z fanów, który był hałaśliwy i obrażał nas. Poprosiłem jego przyjaciół, żeby trzymali go z daleka ode mnie. Dwukrotnie ostrzegałem jego i jego kolegów. Nie posłuchał. Każdy swoje obraźliwe opinie powinien zachować dla siebie - powiedział polityk, cytowany przez angielski "The Sun". 

Tommy Robinson założył ultraprawicowe ugrupowanie English Defense League (EDF), którego sztandarowym programem jest głoszenie, że islam to religia prymitywna, nieprzystająca do brytyjskiego społeczeństwa. W 2013 roku odszedł z partii. Zanim został politykiem, Robinson był pseudokibicem. 

Czytaj także: awantura z udziałem polskich kibiców w Skopje 

Półfinałowy pojedynek Anglii z Holandią zakończył się zwycięstwem Pomarańczowych 3:1 po dogrywce. W finale rywalem Holendrów będą Portugalczycy.

Czytaj także: Neymar i jego prawniczka zabrali głos. "Udowodnimy niewinność"

ZOBACZ WIDEO MŚ U-20. PZPN nie wyciąga wniosków z porażki Polaków? "Nikt nie ma sobie nic do zarzucenia przy fatalnej grze"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL