Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zadyma z udziałem kibicówYouTube / Balkanski Navijaci / Na zdjęciu: zadyma z udziałem kibiców

Eliminacje Euro 2020. Znamy karę dla Polaków, którzy zostali zatrzymani w Macedonii Północnej

Michał Fabian
Michał Fabian
150 euro - tyle musiał zapłacić każdy z 223 polskich kibiców zatrzymanych przez macedońską policję przed meczem eliminacji Euro 2020. Na ukaranych Polaków nie nałożono ostatecznie zakazu wjazdu do kraju na Bałkanach.

"Zamiast cieszyć się na trybunach ze zwycięstwa swojej reprezentacji, ponad 200 polskich kibiców będzie pamiętało macedoński komisariat policji i sąd" - czytamy w macedońskim portalu nezavisen.mk.

Przypomnijmy: pierwsze osoby z Polski zostały zatrzymane w czwartek w centrum Skopje (więcej TUTAJ>>). Z kolei w dniu meczu w jednym z parków w stolicy Macedonii Północnej doszło do potężnej awantury w udziałem dwóch dużych grup fanów z naszego kraju. Łącznie przed meczem policja zatrzymała 223 Polaków.

Zobacz także: Eliminacje Euro 2020: Macedonia Północna - Polska. Kolejna zadyma w Skopje! "Polscy chuligani brutalnie się pobili"

Stanęli oni przed sądem w Skopje. Każdy z zatrzymanych musiał zapłacić grzywnę w wysokości 150 euro (co daje łącznie 33450 euro) za zakłócanie porządku publicznego i spokoju. Wcześniej informowaliśmy - za macedońskimi mediami - że kary dla polskich kibiców mogą być surowsze i wynosić od 500 do 1000 euro (więcej TUTAJ>>). Ostatecznie jednak zostali oni potraktowani łagodniej.

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Piątek sugeruje Brzęczkowi zmianę ustawienia. "Mam nadzieję, że w końcu zagramy na dwóch napastników"

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie nałożono na 223 Polaków zakazu wjazdu do Macedonii na okres od 3 do 5 lat.

"Za okoliczność łagodzącą uznano fakt, że obcokrajowcy nie zostali skazani w naszym kraju. Skonfiskowano im paszporty. Po tym, jak zapłacili grzywnę, dokumenty zostały im zwrócone" - czytamy w komunikacie sądu w Skopje.

Piątkowy mecz grupy G eliminacji Euro 2020 zakończył się zwycięstwem reprezentacji Polski 1:0. Jedynego gola strzelił Krzysztof Piątek. Biało-Czerwoni prowadzą w tabeli z 9 punktami na koncie. Macedonia Północna jest trzecia (4 pkt.).

W poniedziałek drużyna Jerzego Brzęczka rozegra kolejny mecz o punkty eliminacji ME - z Izraelem, na PGE Narodowym w Warszawie.

Zobacz także: El. Euro 2020: Macedonia - Polska. "Piją niemal 24 godziny na dobę". Macedońskie media dosadnie o polskich kibicach

Jak ocenisz kary nałożone na Polaków rozrabiających w Skopje?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL