Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Cristiano RonaldoPAP/EPA / EPA/JOSE COELHO / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Liga Narodów. Cristiano Ronaldo to gigant. Nikt nie ma takiej kolekcji

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Cristiano Ronaldo skompletował kolejne trofeum. Do swojej niezwykle długiej listy dodał w niedzielę puchar Ligi Narodów (Portugalia pokonała Holandię 1:0). Po raz pierwszy w historii rozgrywano finał tych rozgrywek.

31 trofeów ma na koncie Cristiano Ronaldo wywalczonych w klubach bądź reprezentacji. Do jego olbrzymiego dorobku brakuje tak naprawdę tylko mistrzostwa świata i Ligi Europy. Tych drugich rozgrywek prawdopodobnie nigdy nie będzie miał okazji nawet zdobyć, ponieważ w Lidze Europy (czy starym Pucharze UEFA) nie zagrał jeszcze ani jednego meczu.

Liga Narodów jest drugim trofeum, które Ronaldo wywalczył z reprezentacją. W 2016 roku został mistrzem Europy, gdy Francja niespodziewanie przegrała z Portugalią w finale w Paryżu. Wówczas Ronaldo już w pierwszej połowie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. 

Lista trofeów Cristiano Ronaldo (grafika SofaScore.com):

- Nie mam już obsesji z wygrywaniem trofeów. Rzeczy dzieją się naturalnie. Lubię zdobywać Złotą Piłkę. Nie będę kłamać... to trofeum, które bardzo lubię wygrywać - mówił Ronaldo po wygranym finale Ligi Narodów.

- Nie sądzę, aby był czas w tym sezonie, w którym grałem źle. Zasługuję, aby być wśród najlepszych. Od 16 lat liczby mówią za siebie. Nie przewartościowuję siebie. Liczby nie są mylące - wygrałem 3 trofea w tym sezonie, znów pokazałem się z dobrej strony, byłem dobry w tych rozgrywkach. Co mogę więcej zrobić? Szczerze mówiąc myślę, że nic - dodał.

Dla Ronaldo to trzecie trofeum w tym sezonie. Z Juventusem wygrał Serie A oraz dołożył Superpuchar Włoch. 

Zobacz takżeLiga Narodów. Cristiano Ronaldo liczy na kolejną nagrodę. "To trofeum lubię wygrywać"

Zobacz takżeKolejny spadek wartości Cristiano Ronaldo. Kylian Mbappe zdecydowanym liderem

Zobacz wideo: Cristiano Ronaldo - legenda Portugalii

Czy Ronaldo zdobędzie Złotą Piłkę za 2019 rok?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL