Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jerzy Brzęczek i Robert Lewandowski Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Jerzy Brzęczek i Robert Lewandowski

Eliminacje Euro 2020: Polska - Izrael. Dudek zdziwiony decyzjami selekcjonera Brzęczka

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Przed poniedziałkowym meczem el. Euro 2020 z Izraelem Jerzy Dudek wierzy w mobilizację piłkarzy Jerzego Brzęczka, ale krytycznie ocenia pracę selekcjonera. "Prawdą jest, że coś nie działa" - pisze felietonista "PS".

Były reprezentant Polski, Jerzy Dudek, w swoim cotygodniowym felietonie w "Przeglądzie Sportowym" próbuje ocenić dotychczasową pracę Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera. Przed meczem z Izraelem (dzisiaj o godz. 20:45) Dudek jest wprawdzie optymistą, ale martwią go niektóre decyzje Brzęczka.

"Prawdą jest, że coś nie działa. Dziwi mnie, że trener kombinuje i w konsekwencji komplikuje sytuację zespołu. Mamy ograny, doświadczony skład, piłkarze znają się jak łyse konie. Wiele rzeczy powinniśmy robić automatycznie. A selekcjoner, który całkiem słusznie mówił, że w tak krótkich eliminacjach nie ma czasu na eksperymenty, teraz chyba zmienia zdanie" - podkreśla felietonista.

Zdaniem 46-letniego Dudka, Polacy awansują do turnieju finałowego Euro 2020 samym minimalizmem. Eliminacje - z powodu słabych rywali grupowych - nie dadzą jednak odpowiedzi na pytanie, czy Brzęczek jest dobrym selekcjonerem.

ZOBACZ: Eliminacje Euro 2020: Polska - Izrael. Andreas Herzog. W paszczy lwa >>

Fatalny styl Biało-Czerwonych niepokoi byłego bramkarza polskiej kadry (w latach 1992-99). "Słuchając wypowiedzi zawodników, mam wrażenie, że każdy z nich wie, iż tę ekipę stać na więcej, ale jest w pewien sposób bezsilny. Wygląda to tak, jakby Brzęczek nie był w stanie przekazać swojej filozofii, wizji drużyny. Nie wiemy, jak poradzić sobie ze słabymi rywalami" - podsumowuje Dudek.

ZOBACZ: Eliminacje Euro 2020. Polska - Izrael: Andreas Herzog: Nie mamy nic do stracenia >>

42-krotny reprezentant Polski na miejscu Brzęczka budowałby zespół na Euro 2020 - tu cytat: "z fundamentami, z systemem, ze schematami", a nie drużynę uzależnioną od indywidualności (Lewandowski, Grosicki, Piątek).

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Fabiański wierzy w zwycięstwo. "Nie pamiętam kiedy przegraliśmy na tym stadionie"Oglądaj LIVE mecz eliminacji Euro 2020 Polska - Macedonia. Już w niedzielę od godz. 20:35!

Jerzy Brzęczek ma papiery na dobrego selekcjonera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL