Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew BoniekNewspix / Łukasz Grochala / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Eliminacje Euro 2020. Polska - Izrael. Zbigniew Boniek: Styl polega na powtarzalności

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, spodziewał się, że początek eliminacji do Euro 2020 będzie trudniejszy. Tymczasem Polacy mają komplet punktów po czterech meczach.

- Powiedziałem, że pojedziemy na mistrzostwa Europy, bo wierzę w tę drużynę. Myślałem, że będzie ciężej na początku, ale potrafiliśmy zdobyć 12 punktów w 4. meczach - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z Polsatem Sport.

Jego zdaniem kluczem do wygrania tego spotkania wcale nie była gra dwójką napastników, ponieważ "dobrze funkcjonowała druga linia". Pochwalił również defensywę, która w czwartym meczu z rzędu nie dała się zaskoczyć i ponownie zagraliśmy bez straty gola.

- (...) Kiedy patrzę na większość reprezentacji, to trudno powiedzieć o jakimś stylu, jak drużyna gra raz na trzy miesiące. Styl polega na powtarzalności, ćwiczeniach, przygotowaniach wielu koncepcji. Natomiast w reprezentacji gra się ambicją, sercem, dla kibiców i kraju. Wyglądało to trzy razy lepiej niż w Macedonii. W sporcie trzeba wygrywać, a my to robimy. Zdajemy sobie sprawę, że jest dużo do zrobienia, ale lepiej pracuje się, kiedy są wyniki. Spokojnie, nic się nie stało, ale jestem szczęśliwy. 57 tysięcy ludzi przyszło na stadion, mamy dobry wynik - dodał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Polska pokonała Izrael 4:0 po golach Krzysztofa Piątka, Roberta Lewandowskiego, Kamila Grosickiego oraz Damiana Kądziora. Jesteśmy liderem grupy mając 12 punktów i z przewagą aż pięciu nad drugim Izraelem oraz sześciu nad czwartą Austrią. 

Zobacz także: Eliminacje Euro 2020. Polska - Izrael. Michał Kołodziejczyk: Piątek, Lewandowski i koń (komentarz)

Zobacz takżeEliminacje Euro 2020. Polska - Izrael. Urodzeni, żeby wygrywać! Cudowne oczyszczenie Biało-Czerwonych

ZOBACZ WIDEO Mistrzostwa świata U-20. Rozczarowujący występ Polaków. "Brakowało podstawowych umiejętności"Oglądaj LIVE mecz eliminacji Euro 2020 Polska - Macedonia. Już w niedzielę od godz. 20:35!

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL