Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert LewandowskiNewspix / MATEUSZ SLODKOWSKI / FOTONEWS / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Pokonał Stocha i Żyłę. Robert Lewandowski najbardziej rozpoznawalnym sportowcem

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
W badaniu popularności w polskim sporcie najlepiej wypadł Robert Lewandowski z wynikiem 91 proc. Na podium znaleźli się też Kamil Stoch i Piotr Żyła. Robert Kubica został sklasyfikowany na piątym miejscu.

"Najbardziej rozpoznawalnym polskim aktywnym sportowcem jest Robert Lewandowski, którego znajomość deklaruje 91 proc. dorosłych internautów" - informuje portal wirtualnemedia.pl, powołując się na badanie instytutu badawczego IQS na reprezentatywnej próbie 914 dorosłych Polaków (wyniki opublikowało Biuro Reklamy TVP).

Zawodnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski w kategorii "rozpoznawalność" okazał się minimalnie lepszy od skoczków narciarskich. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch (90 proc.), a trzecie Piotr Żyła (89 proc.).

Jak zdradziła Dorota Peretiatkowicz z IQS, współautorka badania, Żyła tak wysoką pozycję zawdzięcza... głosom kobiet po 45. roku życia. "Ciekawie na tym tle prezentuje się Piotr Żyła, który jest bardzo popularny wśród kobiet po 45. roku życia. Jest to skrzywdzony dobry chłopak niosący za sobą wartości, które wręcz budzą odczucia macierzyńskie" - podkreśliła przedstawicielka IQS.

Tuż za podium rankingu znaleźli się: Jakub Błaszczykowski (88 proc.) i Robert Kubica (też 88 proc.).

ZOBACZ: Eliminacje Euro 2020: Mateusz Skwierawski: Lewandowski i Piątek muszą grać razem. Proszę im nie przeszkadzać (komentarz)

"Lewy" zwyciężył również w zestawieniu sportowców o największej wartości sponsorskiej - z indeksem 68 proc. Kapitan Biało-Czerwonych "pokonał" Stocha, Kubicę, Błaszczykowskiego (wszyscy po 67 proc.) oraz piątego w rankingu Żyłę (63 proc.).  Badanie opracowano na podstawie wskaźnika "Sportsman Power", który zlicza trzydzieści danych, opisujących danego zawodnika.

ZOBACZ: Robert Lewandowski z kolejnym luksusowym apartamentem w Warszawie. Cena zwala z nóg >>

ZOBACZ WIDEO Lewandowski zdradził przepis na wygraną z Izraelem. "Nie szukaliśmy kwadratowych jaj. Wróciliśmy do podstaw"

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL