Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion Miejski w PoznaniuNewspix / KRYSTIAN OLSZEWSKI / Na zdjęciu: Stadion Miejski w Poznaniu

Dariusz Dudka będzie pracował w akademii Lecha Poznań

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Dariusz Dudka zakończył karierę zawodniczą i rozpoczyna nowy etap. Były reprezentant Polski będzie pracował w akademii Lecha Poznań.

35-latek jest związany z "Kolejorzem" od 2015 roku. Dwa ostatnie sezony spędził spędził w III-ligowych rezerwach, gdzie dołożył sporą cegiełkę do wywalczonego niedawno awansu do II ligi. Po zwycięskim starciu z Radunią Stężyca (3:1) ogłosił zawieszenie butów na kołku.

Koniec grania w piłkę nie oznacza rozstania z klubem ze stolicy Wielkopolski. Ten bowiem przygotował dla 65-krotnego reprezentanta Polski nową rolę - planowanie karier młodych zawodników.

->Timur Żamaletdinow pozostanie w Lechu Poznań

- Darek uczestniczył w ostatnich miesiącach w negocjacjach z zawodnikami czy spotkaniach odnośnie ich przyszłości. Nie ma cienia przypadku, że decydujemy się właśnie na kontynuację tej współpracy. Wcześniej talent management był rozwijany przeze mnie oraz Tomasza Rząsę. Wobec obowiązków Tomka w pierwszym zespole tym bardziej cieszymy się ze wsparcia Darka, który będzie służył nam ogromnym doświadczeniem piłkarskim. To osoba, która jest bardzo dobrze postrzegana w świecie futbolu i także na bazie jego wiedzy mamy nadzieję budować przyszłe pokolenia piłkarzy. Nie bez znaczenia pozostawał fakt, że jest to osoba związana z Lechem od dłuższego czasu, Wronki zna od podszewki, a klubowy klimat nie będzie dla niego niczym nowym - powiedział na łamach oficjalnego serwisu "Kolejorza" dyrektor sportowy akademii, Marcin Wróbel.

->Tomasz Cywka wreszcie w pełni sił. Pomocnik Lecha Poznań skrócił urlop

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Polska - Izrael. Przełomowy mecz Piotra Zielińskiego? "Nie oczekujmy, że będzie liderem"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL