Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof PiątekGetty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Media: Milan i Manchester City zagrają w europejskich pucharach

Dawid Borek
Dawid Borek
Włoska prasa spekuluje, że AC Milan i Manchester City zostaną dopuszczone do gry w europejskich pucharach. Taki wniosek media wysunęły na podstawie komunikatu CAS.

Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) opublikował listę posiedzeń na najbliższe dwa miesiące. Do 14 sierpnia nie ma żadnej sprawy dotyczącej Milanu i Manchesteru City.

We wspomnianym terminie będą trwały już kwalifikacje do Ligi Mistrzów i Ligi Europy, w związku z czym włoskie media spekulują, że oba kluby zostaną dopuszczone do występów w pucharach.

Czytaj też: Wojna o nowego trenera Milanu. Marco Giampaolo nie może uwolnić się od Sampdorii Genua

Obu klubom groziło (grozi?) wykluczenie z rozgrywek za niespełnienie reguł finansowego fair play. Manchester City odwołał się od zakazu UEFA do CAS, w przypadku Milanu UEFA zawiesiła natomiast postępowanie, oddając sprawę CAS.

Jeśli spekulacje włoskich mediów potwierdzą się, giganci Premier League i Serie A w przyszłym sezonie będą mogli zagrać zarówno w Lidze Mistrzów (Man City), jak też Lidze Europy (Milan). Przypomnijmy, że zawodnikiem Milanu jest Krzysztof Piątek.

Czytaj też: Eliminacje Euro 2020. Krzysztof Piątek. Ambasador marzeń

Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się 29 sierpnia w Monako, tego samego dnia zostanie rozegrany ostatni mecz play-off Ligi Europy.

ZOBACZ WIDEO Bereszyński o awansie na Euro 2020. "Mamy już na tyle dużą przewagę, że nie damy sobie tego wydrzeć"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL