Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu Marek Szkolnikowski, szef TVP SportEast News / Bartosz Krupa / Na zdjęciu Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport

Euro 2020 w 4K i powstanie drugiego kanału sportowego. TVP stawia na rozwój

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, zapowiedział powstanie kanału TVP Sport 2. Publiczny nadawca zamierza dać kibicom wybór, jeśli chodzi o transmisje sportowe.

TVP ma ambitne plany związane z ofertą sportową i cały czas chce stawiać na rozwój. "Telewizja Polska planuje wprowadzić na rynek drugi kanał sportowy o roboczym tytule TVP Sport 2, który będzie dostępny w internecie" - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport zdradził, że prace nad uruchomieniem TVP Sport 2 już się rozpoczęły. Do realizacji projektu potrzeba jednak minimum kilkanaście miesięcy. Dzięki powstaniu drugiego kanału kibice mieliby wybór w przypadku transmisji równoległych.

- Przy dalszym rozwoju TVP Sport chcemy iść w dwóch kierunkach. Z jednej strony chcemy rozwijać telewizję hybrydową, aby widz mógł w sposób subiektywny dobierać ramówkę i oglądać na swoim telewizorze to co chce. (...) Z drugiej strony chcemy nadal rozwijać się w internecie, w tym ulepszać naszą aplikację mobilną - podkreślił Szkolnikowski.

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Polska - Izrael. Przełomowy mecz Piotra Zielińskiego? "Nie oczekujmy, że będzie liderem"

ZOBACZ: Andrzej Strejlau odchodzi z Eurosportu. Będzie ekspertem w TVP Sport >>

Szef TVP Sport zapowiedział też powrót do standardu jakości 4K. TVP nadawała już w rozdzielczości 4K z okazji piłkarskich MŚ 2018, ale po mundialu w Rosji kanał został wyłączony.

Z wypowiedzi Szkolnikowskiego wynika, że publiczny nadawca planuje transmitować w tej technologii najbliższe mistrzostwa Europy w piłce nożnej. - Gdyby udało się nam tę stację uruchomić przed Euro 2020, to wtedy na jej antenie znalazłyby się transmisje tych meczów - podsumował w rozmowie z portalem.

ZOBACZ: Copa America 2019. Telewizja Polsat pokaże turniej w Brazylii >>

Uruchomienie TVP Sport 2 w internecie to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL