Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Szymon Mierzyński / Na zdjęciu: Lech II Poznań

Beniaminkowie z licencjami. Lech II Poznań może grać we Wronkach

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała licencje trzem beniaminkom Fortuna I ligi i trzem klubom, które wywalczyły awans do II ligi.

Prawo gry na zapleczu Lotto Ekstraklasy zdobyli w poprzednim sezonie Radomiak Radom, GKS Bełchatów i Olimpia Grudziądz. Wszystkim trzem klubom przyznano licencję z nadzorem finansowym. Ponadto na bełchatowian nałożono nadzór z zakresu personelu i administracji, a na klub z Radomia nadzór sportowy.

GKS będzie gościć swoich pierwszoligowych przeciwników w Bełchatowie, gdzie swoje domowe mecze w Lotto Ekstraklasie planuje rozgrywać Raków Częstochowa. PZPN wydał na to zgodę.

Czytaj także: Awans Radomiaka i Olimpii Grudziądz do Fortuna I ligi

Komisja przyznała licencje wszystkim dotychczas znanym beniaminkom II ligi. Na Górnika Polkowice i Stal Rzeszów nałożone zostały nadzory sportowe i infrastrukturalne. Tylko ten drugi dotyczy Lecha II Poznań, który po wywalczeniu awansu może nadal grać na stadionie we Wronkach.

ZOBACZ WIDEO Lewandowski zdradził przepis na wygraną z Izraelem. "Nie szukaliśmy kwadratowych jaj. Wróciliśmy do podstaw"

Ponadto w piątek komisja zdecydowała, że Garbarnia Kraków po spadku z Fortuna I ligi może podejmować przeciwników na stadionie przy ulicy Rydlówka. Z Widzewa Łódź został zdjęty nadzór finansowy, a wnioski klubów walczących o awans do II ligi w grupie pierwszej zostaną rozpatrzone na kolejnym posiedzeniu 25 czerwca.

Czytaj także: Lech Poznań rozpoczął przygotowania. Były badania, rozmowa, gra wewnętrzna

Czy Lech II Poznań utrzyma się w następnym sezonie w II lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL