Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartłomiej Drągowski Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski

Bartłomiej Drągowski opuści Fiorentinę. Na stole mnóstwo ofert

Dawid Borek
Dawid Borek
Agent Bartłomieja Drągowskiego potwierdza, że polski bramkarz nie zostanie w Fiorentinie. - Mamy wiele ofert z różnych włoskich klubów - zdradza Mariusz Kulesza.

Wypożyczenie z Fiorentiny do Empoli okazało się strzałem w dziesiątkę. Bartłomiej Drągowski w tym drugim klubie wyraźnie odżył, zagrał kilka świetnych meczów, w pół roku robiąc sobie niesamowitą reklamę. Nic dziwnego, że teraz o pozyskanie polskiego bramkarza stara się kilka klubów.

Z medialnych doniesień wynika, że Bartłomiej Drągowski ma oferty m.in. z drużyn Serie A i Premier League. Te informacje po części potwierdza jego agent, Mariusz Kulesza. Przedstawiciel piłkarza zdradza, że Polak nie zostanie na dłużej w ekipie z Florencji.

- Prawdopodobnie opuści Fiorentinę i Florencję. Kolejne wypożyczenie nie miałoby sensu. Bartłomiej jest gotów na to, by być bohaterem drużyny, która go pozyska i w niego uwierzy. Nie wiem, czy wyjedzie z Włoch, czy zostanie w Italii. Otrzymałem wiele ofert z różnych włoskich klubów - stwierdza Mariusz Kulesza, cytowany przez firenzeviola.it.

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Nasz dziennikarz pewny awansu na mistrzostwa. "Możemy przegrać tylko sami ze sobą"


- Drągowski jest wdzięczny Fiorentinie za doprowadzenie go do światowej klasy, ale nie może dłużej pozostać na ławce. On ma cechy co tego, by zrobić różnicę niemal w każdym zespole - zaznacza agent polskiego bramkarza.

- Fiorentina ma bardzo skomplikowaną i nietypową sytuację. Nie wiem, ile zespołów na świecie ma w swoich szeregach tak młodych i dobrych piłkarzy jak Drągowski i Lafont. To jest nie do pomyślenia, by dwóch tak dobrych piłkarzy grało w tym samym klubie. To dla obu za duże ryzyko - podkreśla Kulesza.

Wspomniany przez niego Alban Lafont do Fiorentiny trafił latem ubiegłego roku i to on jest obecnie pierwszym bramkarzem drużyny. I nic nie wskazuje na to, by sytuacja uległa zmianie. W tej sytuacji zmiana pracodawcy przez Bartłomieja Drągowskiego wydaje się być jedynym optymalnym scenariuszem.

Zobacz:
Bartłomiej Drągowski wyróżniony. Został piłkarzem miesiąca w Serie A
Angielska licytacja o Bartłomieja Drągowskiego. "A to dopiero początek czerwca"

Rozgrywki Serii A TIM możesz oglądać w WP Pilot

Czy Drągowski powinien zostać w Serie A?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Bogdan Nie Zgłoś
  Panie Kulesza po co pieprz...... o stole pełnym ofert. Czekam na informację że Bartek od września gra w TAKIM TO KLUBIE ,bo jak się domyślam na stole stoją pana 3 piwa i to wszystko ,
  Czytaj całość
  a Bartek może będzie i grać ale w Realu 3 rezerwach. Lub w BARCE Gliwice / nie mylić z FC Barcelona/.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL