Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze reprezentacji Polski Newspix / Mateusz Słodkowski / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski

Eliminacje Euro 2020. Wystarczyły cztery mecze. Polska już prawie pewna awansu

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Tylko nagły kataklizm może sprawić, że reprezentacja Polski nie pojedzie na finały Euro 2020. Najnowsza analiza statystyków nie pozostawia złudzeń.

Nie ma jeszcze półmetku eliminacji do Euro 2020, a reprezentacja Polski już jest w bardzo komfortowej sytuacji. Po czterech meczach nasi piłkarze mają na koncie komplet punktów. Zaczęły się pojawiać głosy, że już nie musimy się martwić o awans na turniej finałowy.

Euro 2020. "Baku, Baku, Rzym, Amsterdam, Baku". Zbigniew Boniek kreśli jeden ze scenariuszy dla Polski >>

To potwierdzają analizy statystyków. Portal football-rankings.info od początku eliminacji analizuje szanse każdego uczestnika na awans na Euro 2020. Każda analiza oparta jest na 10 tysiącach symulacji dla danej reprezentacji.

97,33 proc. - tyle wynoszą szanse na awans Biało-Czerwonych po czterech meczach. 96,87 proc. to prawdopodobieństwo kwalifikacji z pierwszego miejsca w grupie.

ZOBACZ WIDEO "Podsumowanie tygodnia". Polska na autostradzie do Euro 2020. Czy Jerzy Brzęczek znalazł optymalne ustawienie?


Z naszych grupowych rywali na drugim miejscu jest Austria, która 66,8 proc. szans. Analitycy dają Izraelowi 34,44, proc.

Ranking FIFA: awans Polski na 19. miejsce >>

Ze wszystkich uczestników europejskich kwalifikacji największe szanse ma Belgia, bo aż 99,95 proc. Drudzy są Hiszpanie i Włosi (po 98,90 proc).

Czy Polska awansuje na Euro 2020 z pierwszego miejsca?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL