Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Czesław Michniewicz Newspix / Łukasz Grochala / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

Mistrzostwa Europy U-21. Czesław Michniewicz: Mieliśmy wszystko

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Reprezentacja Polski U-21 wygrała z Belgią 3:2 i ma realną szansę na udział w półfinale mistrzostw Europy. - Tego wieczora mieliśmy wszystko - przyznał trener Czesław Michniewicz.

- To było bardzo trudne spotkanie dla moich zawodników. Zagraliśmy z silnym przeciwnikiem, ale udało nam się wygrać. W ten mecz włożyliśmy mnóstwo wysiłku i mądrości. W każdej rywalizacji trzeba mieć trochę szczęścia, a my tego wieczoru mieliśmy wszystko - skomentował selekcjoner "Biało-Czerwonych", cytowany przez serwis "Łączy nas piłka".

Kadra U-21 pozostawiła po sobie dobre wrażenie przede wszystkim tym, że podniosła się ze stanu 0:1 i sprawiała wrażenie dobrze zgranej. - Przeżyliśmy ze sobą wiele zgrupowań, jesteśmy kolektywem, który wszędzie trzyma się razem. Piłkarze znają się doskonale i dlatego są dobre rezultaty. Jest również pewna hierarchia. Moi podopieczni potrafią zachować pozytywną energię i nie poddają się - dodał Czesław Michniewicz.

->Twitter zachwycony Krystianem Bielikiem

Teraz przed Polakami arcytrudne starcia z Włochami i Hiszpanią. - Będziemy odpowiednio przygotowani, mamy swoich ludzi na meczach przeciwników. Będziemy patrzeć na ich system gry, mamy jeszcze trochę czasu. Wracając do rozbudzonych nadziei - u nas nic się nie zmieniło. Jesteśmy tacy sami, twardo stąpamy po ziemi - zaznaczył trener.

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Polska - Izrael. Przełomowy mecz Piotra Zielińskiego? "Nie oczekujmy, że będzie liderem"

"Biało-Czerwoni" wciąż mają niewielki margines błędu, bo awans do półfinału mistrzostw Europy U-21 uzyskają tylko zwycięzcy grup i najlepsza drużyna z trzecich miejsc. Warto o niego jednak powalczyć, bowiem znalezienie się w strefie medalowej gwarantuje udział w turnieju piłkarskim igrzysk olimpijskich w Tokio (2020).

->Belgijskie media chwalą Krystiana Bielika

Czy Polska awansuje do półfinału?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL