Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / TOMASZ WANTULA / Na zdjęciu: piłkarze Piasta Gliwice

Losowanie Ligi Mistrzów: Piast Gliwice poznał kolejnego potencjalnego rywala

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Linfield FC lub Rosenborg Trondheim będzie przeciwnikiem Piasta Gliwice, jeśli drużyna Waldemara Fornalika przejdzie I rundę eliminacyjną Ligi Mistrzów.

Losowanie par II rundy odbyło się jeszcze przed rozegraniem I, dlatego awans oznaczałby dla mistrza Polski przejęcie rozstawienia BATE Borysów (to rywal na starcie zmagań o fazę grupową).

Gliwiczanie znów jednak nie mieli szczęścia, bo choć mogli wpaść na mocne Maccabi Tel Awiw, to prawdopodobna batalia z Rosenborgiem Trondheim (Norwegowie są zdecydowanym faworytem starcia z mistrzem Irlandii Północnej) też stanowi spore wyzwanie.

->DAC Dunajska Streda. Słowacy, którzy wyprzedzili Cracovię

Gdyby fortuna była przy Piaście, jego potencjalnym rywalem mógłby być zwycięzca któregoś z trzech innych dwumeczów: Dundalk FC (Irlandia) - Riga FC (Łotwa), Football 1991 Dudelange (Luksemburg) - Valletta FC (Malta) lub New Saints FC (Walia) - triumfator rundy wstępnej (mistrz Andory FC Santa Coloma, Gibraltaru Lincoln Red Imps, Kosowa Feronikeli Drenas lub San Marino SP Tre Penne).

Jeśli mistrz Polski przegra w I rundzie z BATE, wówczas "spadnie" do ścieżki mistrzowskiej Ligi Europy. Tam jego ewentualnym przeciwnikiem będzie przegrany z pary Dundalk FC - Riga FC.

->AC Milan doszedł do porozumienia z UEFA. Ma nie zagrać w Lidze Europy

II runda eliminacyjna Ligi Mistrzów (ścieżka mistrzowska):

FK Astana (Kazachstan) / CFR Cluj (Rumunia) - Maccabi Tel Awiw (Izrael)

BATE Borysów (Białoruś) / Piast Gliwice (Polska) - Linfield FC (Irlandia Północna) / Rosenborg Trondheim (Norwegia)

New Saints FC (Walia) / zwycięzca rundy wstępnej (mistrz Andory FC Santa Coloma, Gibraltaru Lincoln Red Imps, Kosowa Feronikeli Drenas lub San Marino SP Tre Penne) - FC Kopenhaga (Dania)

Ferencvarosi TC (Węgry) / Ludogorec Razgrad (Bułgaria) - Football 1991 Dudelange (Luksemburg) / Valletta FC (Malta)

Dundalk FC (Irlandia) / Riga FC (Łotwa) - Partizani Tirana (Albania) / Karabach Agdam (Azerbejdżan)

Sheriff Tyraspol (Mołdawia) / Saburtalo Tbilisi (Gruzja) - Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)

Celtic Glasgow (Szkocja) / FK Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) - Nomme Kalju (Estonia) / Skendija Tetowo (Macedonia)

Suduva Mariampol (Litwa) / Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) - HJK Helsinki (Finlandia) / HB Torshavn (Wyspy Owcze)

Slovan Bratysława (Słowacja) / Sutjeska Niksić (Czarnogóra) - APOEL Nikozja (Cypr)

Valur Reykjavik (Islandia) / NK Maribor (Słowenia) - Ararat Erywań (Armenia) / AIK Solna (Szwecja)

Gospodarzy pierwszych spotkań wymieniono na pierwszym miejscu.

Pierwsze mecze odbędą się 23 i 24 lipca, rewanże zaplanowano tydzień później.

II runda eliminacyjna Ligi Mistrzów (ścieżka niemistrzowska):

Viktoria Pilzno (Czechy) - Olympiakos Pireus (Grecja)

PSV Eindhoven (Holandia) - FC Basel (Szwajcaria)

Gospodarzy pierwszych spotkań wymieniono na pierwszym miejscu.

Pierwsze mecze odbędą się 23 i 24 lipca, rewanże zaplanowano tydzień później.

II runda eliminacyjna Ligi Europy (ścieżka mistrzowska):

Udział biorą przegrani z par I rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów.

SP Tre Penne (San Marino) / FC Santa Coloma (Andora) - Suduva Mariampol (Litwa) / Crvena Zvezda Belgrad (Serbia)

BATE Borysów (Białoruś) / Piast Gliwice (Polska) - Dundalk FC (Irlandia) / Riga FC (Łotwa)

Partizani Tirana (Albania) / Karabach Agdam (Azerbejdżan) - Sheriff Tyraspol (Mołdawia) / Saburtalo Tbilisi (Gruzja)

Ararat Erywań (Armenia) / AIK Solna (Szwecja) - Feronikeli Drenas (Kosowo) / Lincoln Red Imps (Gibraltar)

Valur Reykjavik (Islandia) / NK Maribor (Słowenia) - Ferencvarosi TC (Węgry) / Ludogorec Razgrad (Bułgaria)

Slovan Bratysława (Słowacja) / Sutjeska Niksić (Czarnogóra) - New Saints FC (Walia) / zwycięzca rundy wstępnej (mistrz Andory FC Santa Coloma, Gibraltaru Lincoln Red Imps, Kosowa Feronikeli Drenas lub San Marino SP Tre Penne)

SP Tre Penne (San Marino) / FC Santa Coloma (Andora) / Feronikeli Drenas (Kosowo) / Lincoln Red Imps (Gibraltar) - FK Astana (Kazachstan) / CFR Cluj (Rumunia)

HJK Helsinki (Finlandia) / HB Torshavn (Wyspy Owcze) - Linfield FC (Irlandia Północna) / Rosenborg Trondheim (Norwegia)

Nomme Kalju (Estonia) / Skendija Tetowo (Macedonia) - Football 1991 Dudelange (Luksemburg) / Valletta FC (Malta)

Celtic Glasgow (Szkocja) / FK Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) WOLNY LOS

Gospodarzy pierwszych spotkań wymieniono na pierwszym miejscu.

Pierwsze mecze odbędą się 25 lipca, rewanże zaplanowano tydzień później.

ZOBACZ WIDEO Euro U-21. Świetny mecz Żurkowskiego i Szymańskiego. "W przyszłości mogą być liderami pierwszej reprezentacji"

Czy Piast awansuje do II rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL