Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Luis EnriqueGetty Images / Na zdjęciu: Luis Enrique

Oficjalnie: Luis Enrique nie jest już selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii!

Dawid Borek
Dawid Borek
To już pewne. Luis Enrique przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. Jego następcą został Robert Moreno, dotychczasowy asystent Enrique.

Luis Enrique nie poprowadził reprezentacji Hiszpanii w trzech ostatnich meczach (z Maltą, Wyspami Owczymi i Szwecją). Jego absencja wynikała z powodów osobistych. Jakich? Tego zarówno hiszpańska federacja, jak i sam zainteresowany, nie chcieli ujawnić.

W trzech wspomnianych spotkaniach Hiszpanów prowadził asystent Enrique, Robert Moreno. Pod jego wodzą mistrzowie świata z 2010 roku odnieśli trzy zwycięstwa (bilans bramkowy 9:1).

To właśnie Robert Moreno będzie teraz następcą Luisa Enrique na stanowisku selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. W trakcie środowej konferencji prasowej, zwołanej przez prezesa Królewskiego Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej Luisa Rubialesa, poinformowano bowiem, że Enrique przestał pełnić swoje obowiązki.

- Luis Enrique poinformował nas, że nie będzie dłużej pełnił funkcji selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. Nie mamy do niego najmniejszych pretensji. Drzwi do naszego związku zawsze będą dla niego otwarte - powiedział Rubiales.

ZOBACZ WIDEO Euro U-21. Mentalność i dyscyplina atutami Polaków. "Nigdy nie będziemy wielkimi technikami"

Hiszpańskie media donosiły, że reprezentację Hiszpanii po rozstaniu z Enrique może poprowadzić Abelardo. O postawieniu na Moreno zadecydowały jednak ostatnie wygrane spotkania drużyny narodowej.

- Zaufaliśmy Robertowi. Będzie pracował na mocy obecnej umowy. Cel: poprowadzenie reprezentacji Hiszpanii do Euro 2020 - podkreślił Rubiales.

- Chcę podziękować za zaufanie, którym mnie obdarzono. To dla mnie słodko-gorzki dzień. Nie spodziewałem się, że obejmę funkcję w takich okolicznościach. Postaram się kontynuować pracę, którą rozpoczął Enrique - skomentował Moreno.

Zobacz:
Eliminacje Euro 2020: Hiszpanie ograli Szwecję na Santiago Bernabeu i kontynuują zwycięską serię
El. ME 2020. Hiszpańska kadra kończy współpracę z Adidasem po 27 latach

Czy Robert Moreno poradzi sobie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Hiszpanii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL