Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Wisły KrakówNewspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Wisły Kraków

Lotto Ekstraklasa. Wisła Kraków dostanie od kibiców ponad milion złotych

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Członkowie stowarzyszenia Socios Wisła Kraków zdecydowali o przekazaniu klubowi przeszło miliona złotych ze swoich składek. Tym samym kibice stali się drugim największym sponsorem Białej Gwiazdy.

Głosowanie w sprawie przekazania klubowi 1,02 mln zł w dwunastu ratach trwało do środy, ale było tylko formalnością. Socios z entuzjazmem zgodzili się na wypracowane między zarządem ich stowarzyszenia a klubem warunki umowy.

Pieniądze pochodzące ze składek socios będą przeznaczone na Akademię Piłkarską, prowadzenie występującej w Centralnej Lidze Juniorów drużyny U-19 i prowadzenie reaktywowanej drużyny rezerw. Pierwszy cel pochłonie 45 tys. zł, a pozostałe po 20 tys. zł.

Socios wyszli w ten sposób naprzeciw prośbie Tomasza Jażdżyńskiego, który zwrócił się do nich z prośbą o wsparcie klubu na miarę ich możliwości. Stowarzyszenie zrzesza 1713 członków, których deklarowane składki miesięczne przekraczają już 100 tys. zł, co w skali roku daje przeszło 1,2 mln zł.

ZOBACZ WIDEO Euro U-21. Polacy pokonali Belgów! "Kilku z tych chłopaków przydałoby się w pierwszej reprezentacji"

Czytaj również -> Wisła Kraków zaczęła bez Jakuba Błaszczykowskiego

Kibice w ostatnich miesiącach przekazali już klubowi w formie darowizn celowych 600 tys. zł. Jedną czwartą tej kwoty stanowiła pierwsza z dwóch transz (po 150 tys. zł) na pokrycie nowego kontraktu Marcina Wasilewskiego. Do tego na koncie socios "zamrożone" jest 400 tys. zł na budowę nowego boiska dla Akademii Piłkarskiej.

Ogranizacja dotąd działała spontanicznie, a teraz jej współpraca z klubem nabierze bardziej formalnego kształtu. Niewykluczone, że reklama stowarzyszenia ozdobi koszulki Białej Gwiazdy i pojawi się na stadionie przy Reymonta 22. Klub chce w ten sposób zachęcić kibiców do wstępowania do stowarzyszenia, by wsparcie, jakie od niego otrzymuje, było jeszcze większe.

Czytaj również -> Lotto Ekstraklasa puka w dno od spodu

Idea powołania do życia stowarzyszenie "Socios Wisła Kraków" zrodziła się w lipcu 2018 roku, w trakcie tzw. "kryzysu stadionowego". Spotkanie założycielskie grupy odbyło się 13 sierpnia, a organizacja została zarejestrowana w październiku. Początkowo liczyła 75 członków, w listopadzie dołączyło do niej 205 kibiców, a w grudniu - 263. W styczniu, czyli w czasie walki o utrzymaniu klubu na powierzchni, w poczet członków przyjęto aż 812 osób. Dziś do stowarzyszenia należy 1713 kibicek i kibiców Wisły Kraków.

Decydując się na przekazanie klubowi 1,02 mln zł w skali roku, socios zostali drugim największym sponsorem Białej Gwiazdy. Jedynie LVBet płaci Wiśle więcej w przeliczeniu na sezon.

Fani wspierają klub nie tylko przez stowarzyszenie Socios Wisła Kraków. Choć do inauguracji sezonu pozostał miesiąc, kibice Białej Gwiazdy kupili już blisko 5000 tys. karnetów, choć ich ceny zostały znacząco podniesione względem rundy wiosennej. Dzięki dystrybucji abonamentów klub pozyskał już kilka milionów złotych.

Czy podoba Ci się wsparcie, jakiego kibice udzielają Wiśle Kraków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • mar58 Zgłoś
  Jaka jest pojemność stadionu Wisły - "kibice Białej Gwiazdy kupili już blisko 5000 tys. karnetów (25 mln?). Czyli każdy dorosły Polak kupił karnet?
  • wolne żarty Zgłoś
   kibice utrzymują klub, jaja HEHEHEH
   • wolne żarty Zgłoś
    HAHAHA żenada.Kibice drugim największym sponsorem Wisły Kraków.Żeby kibice utrzymywali piłkarzy HEHE. To jakieś jaja.Najpierw w klubie kradli, a teraz ludzie płaca żeby te żenadę
    Czytaj całość
    oglądać HAHAHAH. Jak Wasilewski kocha klub to niech gra za 5tys zł (co nie przeżyje, zdechnie? ) skoro klub ma problemy finansowe. Jakos Błaszczykowski gra za darmo, można ? można. Widać Wasyl jeszcze sie kasy nie nachapał i wezmie do kiszeni wszystko od wszystkich, ktokolwiek mu da HAHA. Ludzie nie mają co z pieniędzmi zrobić, do czego ja dożyłem. Debilizm

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL