Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: kibice z Łodzi

Kibice Widzewa Łódź proponują zakład Zbigniewowi Bońkowi. Jest odpowiedź prezesa PZPN

Michał Fabian
Michał Fabian
Fani Widzewa Łódź rzucili następujący pomysł: jeśli wykupią wszystkie możliwe karnety na nowy sezon, to na stadionie przy alei Piłsudskiego odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji Polski. Wywołany do tablicy Zbigniew Boniek zabrał głos.

Na początku czerwca Widzew Łódź otrzymał licencję na występy w II lidze w sezonie 2019/20, ale jednocześnie został objęty nadzorem finansowym i ukarany finansowo (10 tys. zł). Powodem było m.in. niedostarczenie w terminie wymaganych dokumentów, a także zbyt optymistyczna - zdaniem członków komisji - prognoza dot. liczby sprzedanych karnetów (więcej TUTAJ>>).

Widzew odwołał się od tej decyzji. PZPN zdjął nadzór, a kara została zmniejszona do 5 tys. zł. Kibice łódzkiego klubu nie zapomnieli jednak o tej sprawie. Napisali do Zbigniewa Bońka list otwarty, proponując prezesowi zakład.

"Proponujemy honorowe podejście do sprawy i przyjęcie zakładu, polegającego na wykupieniu przez Kibiców Widzewa wszystkich możliwych karnetów i ponownym udowodnieniu całej Polsce - w tym kierowanej przez Pana federacji - że kibicem Widzewa się jest, a nie bywa oraz - żartobliwie mówiąc - dania PZPN nauczki, by nie prowokował naszego środowiska w przyszłym sezonie" - czytamy w liście opublikowanym na stronie widzewtomy.net.

ZOBACZ WIDEO: #Newsroom. W studiu Robert Kubica i prezes Orlenu

Kibice Widzewa rzucają następującą propozycję: jeśli wykupią wszystkie karnety, wówczas na stadionie przy Alei Piłsudskiego odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji Polski. "Wierzymy, że jako były sportowiec nadal posiada Pan żyłkę rywalizacji i podejmie rzucone przez nas wyzwanie. Zakład stoi?" - zapytali fani z Łodzi Bońka.

Zobacz także: Kluby Fortuna I ligi i II ligi poznały terminarz. Mocne otwarcie w Sosnowcu

Prezes PZPN odniósł się do ich propozycji na Twitterze. "Na dzień dobry kupię tak jak zawsze 10 karnetów. Co do nadzoru, który został uchylony, to problem był chyba gdzie indziej, ale w tej sprawie niech się wypowiedzą eksperci, którzy znają temat" - odpisał Boniek.

Czy przyjmie zakład? Boniek nie chciał przesądzać sprawy, ale z jego słów wynika, że PZPN skłania się ku organizowaniu spotkań na większych stadionach - PGE Narodowym czy Stadionie Śląskim. To gwarancja kilkumilionowego przychodu dla związku. Stadion w Łodzi pomieści 18 tys. kibiców. "Nie są to łatwe decyzje, pożyjemy zobaczymy" - skwitował Boniek.

Tymczasem w środę ruszyła sprzedaż karnetów na mecze Widzewa w sezonie 2019/20. Na stronie klubu uruchomiono specjalny licznik. Obecnie (stan na czwartek, godz. 9.30) sprzedano niespełna 1700 karnetów.

Czy chciałbyś, żeby reprezentacja Polski zagrała na stadionie Widzewa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL