Najnowsze Wyniki/Kalendarz
stadion San Siro w MediolanieGetty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: stadion San Siro w Mediolanie

Serie A. AC Milan osiągnął porozumienie z Interem. W Mediolanie powstanie nowe San Siro

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
AC Milan i Inter Mediolan uzgodniły plany dotyczące budowy nowego stadionu, który będzie kosztować ok. 700 mln euro. Obiekt ma być gotowy do 2022 r.

Włoski dziennik "La Repubblica" dowiedział się, że w Mediolanie zostanie wybudowane nowe San Siro. To efekt uzgodnień pomiędzy działaczami AC Milan i Interu Mediolan, którzy odrzucili pomysł renowacji obecnego stadionu na rzecz powstania nowoczesnego obiektu piłkarskiego. 

Wspólny projekt zakłada budowę areny sportowej obok istniejącego San Siro. Obiekt znajdzie się częściowo poniżej poziomu ulicy, by ograniczyć jego wizualny wpływ na otoczenie. Nowy stadion ma być gotowy przed sezonem 2022/23 i kosztować ok. 700 mln euro.

"La Repubblica" pisze też o tym, że oba mediolańskie kluby nie podjęły jeszcze decyzji ws. miejsca, na którym teraz znajduje się San Siro. Plan zakłada bowiem wyburzenie starego stadionu.

ZOBACZ: Transfery. Media: Milan sonduje pozyskanie trzech piłkarzy Realu Madryt >>

Budowę Giuseppe Meazza "San Siro" rozpoczęto w 1925 r. Przez pierwsze lata stadion był własnością AC Milan. W 1935 r. obiekt został kupiony przez miasto, które rozpoczęło jego renowację. W 1947 r. zdecydowano, że na San Siro będą grać Milan i Inter. W 1987 r. - przed MŚ 1990 - przeprowadzono kolejną renowację.

ZOBACZ: Oficjalnie: Marco Giampaolo trenerem AC Milan >>

ZOBACZ WIDEO: Wkurzony Robert Kubica. Wtedy przeklina po włosku

Budowa nowego San Siro to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL