Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz MorawieckiAgencja Gazeta / Jakub Orzechowski / Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki

Mistrzostwa Europy U-21. Polska - Hiszpania. "Głowy do góry" - premier Mateusz Morawiecki po porażce Biało-Czerwonych

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Polska przegrała z Hiszpanią aż 0:5 i nie awansowała do półfinału młodzieżowych mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni wracają do domu. Po pogromie, Polaków na Twitterze pocieszał premier Mateusz Morawiecki, który docenił także wcześniejszą grę rodaków.

Premier RP podziękował piłkarzom reprezentacji Polski za wszystkie emocje, jakie dostarczyli kibicom przez ostatni tydzień. Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że podopieczni Czesława Michniewicza pokazali maksymalne zaangażowanie w każdym z trzech spotkań na mistrzostwach Europy. We wpisie premiera nie zabrakło także słów wsparcia po sobotnim pogromie. 

Po wygranej z Belgią 3:2 i Włochami 1:0, Biało-Czerwoni mieli duże szanse wygrać grupę A młodzieżowych mistrzostw Europy 2019, a tym samym awansować do półfinału i wywalczyć bilety na Igrzyska Olimpijskiego w Tokio. Do realizacji tego celu Polakom wystarczył remis w sobotnim starciu z Hiszpanią.

Czytaj także: Hiszpańskie media pod wrażeniem rodaków. "Genialna noc", "Polacy zmiażdżeni"

Podopieczni Jose Luisa De La Fuente okazali się jednak zbyt wymagającym rywalem. Od początku meczu zdominowali naszych reprezentantów i wygrali aż 5:0. Tym samym to Hiszpanie z pierwszego miejsca w grupie A awansowali do półfinału mistrzostw i na igrzyska. Z kolei Biało-Czerwoni zajęli 3. miejsce i wracają do domu.

Marek Wawrzynowski: Piłkarze Michniewicza dali nam chwilę radości, ale czas zejść na ziemię

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Sport to ciągła presja i pogoń za wynikiem

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL