Najnowsze Wyniki/Kalendarz
stadion Ruchu ChorzówNewspix / Lukasz Laskowski / PressFocus / Na zdjęciu: stadion Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów już trenuje. Ważny tydzień dla Niebieskich. Będzie nowy prezes

Michał Piegza
Michał Piegza
Tydzień dłużej trwały urlopy piłkarzy Ruchu Chorzów. W poniedziałek Niebiescy wrócili do zajęć. Najbliższe dni to ważny okres dla przyszłości 14-krotnych mistrzów Polski. Poznamy nazwisko nowego prezesa klubu.

W Chorzowie trwa lizanie ran po trzecim z rzędu spadku. Ruch sezon 2019/2020 najprawdopodobniej rozpocznie w III lidze. Najprawdopodobniej, ponieważ klub nie otrzymał jeszcze licencji na grę na czwartym szczeblu rozgrywek. Decyzja w sprawie Niebieskich, a także m.in. beniaminka III ligi grupy III Polonii Bytom, ma zostać podjęta w najbliższych dniach.

Do końca tygodnia zostanie wybrany nowy prezes klubu. Działacze ogłosili konkurs na stanowisko. Wpłynęło siedem ofert. Faworytem kibiców jest Szymon Michałek, twórca prężnie działającego przy Cichej "Sektora Rodzinnego".

Czytaj także: Łukasz Surma trenerem Garbarni Kraków

Tymczasem do zajęć w poniedziałek wrócili piłkarze Niebieskich. Pierwszy trening został przełożony o tydzień. Na zajęciach prowadzonych przez Łukasza Beretę pojawiło się 22 zawodników, w tym wracający z wypożyczeń Łukasz Jaworek, Bartosz Nowakowski i Paweł Starzyński. Nowymi twarzami są 20-letni Mateusz Kurdziel (GKS Tychy) i 19-letni Oskar Kasiarz (Poraw Większyce).

Czytaj także: Legionovia Legionowo w II lidze

W planach Ruch ma zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu (8-13 lipca) oraz sześć gier sparingowych, m.in. z Piastem Gliwice (6 lipca). 29 czerwca odbędzie się mecz dla piłkarzy chcących zagrać w chorzowskich barwach. Spośród kilkuset nadesłanych zgłoszeń klub ma wybrać grupę zawodników to przetestowania.

Dodajmy, że asystentem Łukasza Berety będzie Łukasz Molek.

ZOBACZ WIDEO Mateusz Klich odpowiada na krytykę dziennikarzy. "Mamy komplet zwycięstw i 12 punktów. Trudno na cokolwiek narzekać"

Ruch Chorzów jest w stanie włączyć się o awans do II ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL