Najnowsze Wyniki/Kalendarz
stadion San SiroGetty Images / Na zdjęciu: stadion San Siro

Serie A. Inter i Milan zbudują nowy stadion. Słynne San Siro będzie wyburzone

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Włoskie media dotarły do szczegółów projektu, który zakłada budowę "nowego" San Siro w Mediolanie. Inter i AC Milan chcą wyburzenia obecnego stadionu.

W ubiegłym tygodniu pojawiła się w mediach informacja, że AC Milan i Inter Mediolan uzgodniły plany dotyczące budowy nowego, wspólnego stadionu piłkarskiego. Nowoczesny obiekt ma być gotowy do 2022 r. i kosztować ok. 700 mln euro - więcej TUTAJ.

Teraz dowiadujemy się, że oba kluby podjęły też decyzję ws. miejsca, w którym obecnie znajduje się San Siro. - Będziemy mieli nowe San Siro zlokalizowane obok starego, na tym samym terenie. Stary obiekt zostanie kompletnie wyburzony i powstanie tam nowa konstrukcja - zdradził w rozmowie z agencją ANSA prezes Milanu, Paolo Scaroni.


ZOBACZ: Transfery. Media: Milan sonduje pozyskanie trzech piłkarzy Realu Madryt >>

- Budujemy nowy stadion w Mediolanie, razem z naszym rywalem z boiska. To prawda - potwierdził CEO Interu, Alessandro Antonello.

Plany budowy musi jeszcze zatwierdzić burmistrz Mediolanu, Beppe Sala, który - jak zauważa portal football-italia.net - wcześniej wyraził wolę modernizacji słynnego stadionu. Oba mediolańskie kluby zgodnie jednak odrzucają pomysł renowacji areny.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Prezes ZPRP? Sławomir Szmal

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL