Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lionel MessiGetty Images / David Blunsden/Action Plus / Na zdjęciu: Lionel Messi

Lionel Messi krytykowany przez Louisa van Gaala. "Musi adaptować się do zespołu"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
- Dlaczego nie wygrał Ligi Mistrzów przez 5 lat? Jako kapitan musisz siebie zapytać, dlaczego twój zespół nie wygrywa w Europie - przyznał były trener FC Barcelona, Louis van Gaal.

- Messi powinien zastanowić się nad tym, jak to możliwe, że nie wygrał tak długo Ligi Mistrzów. Lubię go jako indywidualnego piłkarza. Ale dlaczego nie wygrał Ligi Mistrzów przez 5 lat? Jako kapitan musisz siebie zapytać, dlaczego twój zespół nie wygrywa w Europie (...) Myślę, że Messi również jest odpowiedzialny za to, co dzieje się w Barcelonie - wyznał Louis van Gaal w rozmowie z "El Pais".

Trener Barcy w latach 1997-2000 i 2002-2003 wskazał, co "Duma Katalonii" musi zmienić, aby znów wygrać najważniejsze trofeum w Europie. - W Barcelonie mają 30 piłkarzy i myślę, że to Messi musi zaadaptować się do zespołu, a nie odwrotnie. Guardiola sprawił, że to Messi grał z korzyścią dla drużyny, ale ostatni trenerzy za bardzo wszystko mu podporządkowują. Guardiola wygrywał z Barceloną, ponieważ miał Messiego i nie dał mu grać w swoim stylu. Taka była różnica. Messi dostosował się do planu Guardioli, a nie odwrotnie - dodał van Gaal.

Czytaj teżNajbardziej wartościowi piłkarze. Krzysztof Piątek przed Robertem Lewandowskim

Dla znanego trenera Lionel Messi pozostaje najlepszym indywidualnym graczem, z kolei jednym z najlepszych graczy zespołowych jest... James Milner. - W finale Ligi Mistrzów grał i w obronie i w pomocy. Świetnie, że może tyle zaoferować w wieku 33 lat - dodał Holender.

Messi wygrywał Ligę Mistrzów czterokrotnie. Po raz pierwszy za kadencji trenera Franka Rijkaarda, później dwukrotnie z Guardiolą i ostatni raz w 2015 r. z Luisem Enrique. Od tego czasu trofeum trafiało trzy razy do Realu Madryt i ostatnio do Liverpoolu.

Czytaj teżCopa America. Mario Kempes: Lionel Messi powinien odpocząć od reprezentacji

ZOBACZ WIDEO: Ponad 300 mln ludzi usłyszało o Polakach na K2. "Nikt nie spodziewał się takiej skali!"

Czy Lionel Messi wygra jeszcze Ligę Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL