Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Chojniczanki Chojnice Newspix / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice

Transfery. Trwa przebudowa Chojniczanki. Matic Zitko i Jan Mudra wzmocnili obronę

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Matic Zitko i Jan Mudra zostali nowymi piłkarzami Chojniczanki. Klub przebudowuje kadrę po nieudanym sezonie w Fortuna I lidze.

Matic Zitko przeniósł się do Chojniczanki Chojnice z Olimpii Grudziądz, w której spędził 3,5 roku. W poprzednim zespole był wiodącym zawodnikiem i wyrobił sobie dobrą markę na polskich boiskach. 29-letni obrońca związał się z Chojniczanką rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia i zamierza wrócić do optymalnej formy po kontuzji. Za sobą ma mecze w młodzieżowej reprezentacji Słowenii, a w barwach NK Celje występował w eliminacjach Ligi Europy.

Czytaj także: Ruchy kadrowe w Chojniczance Chojnice

Także Jan Mudra podpisał w Chojnicach kontrakt na rok. 29-letni Czech grał dotychczas wyłącznie w ojczyźnie. W poprzednim sezonie był zawodnikiem 1. SC Znojmo. W 29 meczach strzelił pięć goli, a przy trzech asystował. Wcześniej był w kadrze Viktorii Pilzno oraz Slovana Liberec. Może grać na obu stronach bloku obronnego.

Czytaj także: Josef Petrik trenerem Chojniczanki Chojnice

Chojniczanka przebudowuje kadrę po nieudanym sezonie w Fortuna I lidze, który zakończyła na 10. miejscu w tabeli. Josef Petrik zastąpił Macieja Bartoszka na stanowisku trenera. Nowy szkoleniowiec ma w zespole już sześciu nowych piłkarzy. Przez Zitką i Mudrą kontrakty podpisali bramkarz Andrzej Witan, pomocnicy Jakub Letniowski, Agwan Papikjan oraz Bartosz Wolski.

ZOBACZ WIDEO Życie z bólem. Joanna Jóźwik: Pomyślałam, że jak przestanie, to będę niezniszczalna

Czy Matic Zitko będzie podstawowym obrońcą Chojniczanki Chojnice?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL