Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Richard GrootschlotenNewspix / Sebastian Borowski / Newspix.pl / Na zdjęciu: Richard Grootschloten

Richard Grootscholten w Legii Warszawa. To holenderski ekspert w szkoleniu młodzieży

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Zmiany w akademii Legii Warszawa. Nowym dyrektorem wykonawczym zostanie Richard Grootscholten, który do 2015 roku pełnił identyczną funkcję w Zagłębiu Lubin.

Richard Grootscholten ma już doświadczenie z pracą w Polsce, bo w latach 2013-2015 był dyrektorem akademii KGHM Zagłębia Lubin. Te same stanowisko Holender obejmie teraz w Legii Warszawa. Wicemistrz Polski chwali się, że to "holenderski ekspert w szkoleniu młodzieży z blisko 30-letnim doświadczeniem". Przez ostatnie trzy lata Grootscholten był dyrektorem akademii Feyenoordu Rotterdam.

- Po zebraniu wielu wartościowych doświadczeń w jednym z największych klubów w Holandii, Feyenoordzie Rotterdam, z niecierpliwością czekam na powrót do Polski. Ten kraj był zawsze nieoszlifowanym klejnotem w moich oczach, jeśli chodzi o potencjał piłkarski, który, jak wiemy, udało się zrealizować w latach 70. i który z pewnością uda się wyzwolić ponownie - cytuje Holendra oficjalny portal Legii.

Grootscholten razem z Jackiem Zielińskim będzie prowadził zespół zarządzający akademią Legii.

-> Oficjalnie: Krystian Stępniowski w Zagłębiu Sosnowiec

- Dołączenie Richarda do zespołu Akademii to kolejny ważny krok, który pozwoli nam wejść na wyższy poziom i optymalnie wykorzystać nowe możliwości związane z budową ośrodka treningowego Legia Training Center - dodał prezes klubu, Dariusz Mioduski

Na początku kwietnia Legia ruszyła z budową ośrodka treningowego w Grodzisku Mazowieckim. Legia planuje zakończyć inwestycję w czerwcu 2020 roku.

Czytaj też: Paweł Żuk: Szanse na grę w Evertonie były małe. Do Lechii po dalszy rozwój

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Sport to ciągła presja i pogoń za wynikiem

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL