Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joel TagueuGetty Images / Botafogo de Futebol e Regatas / Na zdjęciu: Joel Tagueu

Puchar Narodów Afryki 2019. Joel Tagueu ma problemy z sercem! Dalsza kariera pod znakiem zapytania

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
Kameruńczyk Joel Tagueu nie wystąpi w Pucharze Narodów Afryki z powodu wykrytej anomalii w tętnicy wieńcowej. "Zaryzykowałby życiem, gdyby grał” - poinformowała krajowa federacja. Dalsza kariera zawodnika stoi pod znakiem zapytania.

Napastnik Joel Tagueu został wycofany z reprezentacji Kamerunu na Puchar Narodów Afryki 2019. Stało się tak na wniosek lekarza drużyny, który wykrył u niego bardzo groźny problem kardiologiczny.

Jak informuje oficjalne oświadczenie Kameruńskiego Związku Piłki Nożnej (FECAFOOT), doktora Williama Ngatchou zaniepokoiły wyniki 25-latka na niedawnym zgrupowaniu w Katarze, a kolejne badania potwierdziły, że zawodnik ma anomalię w tętnicy wieńcowej i jego pojawienie się na boisku może mieć tragiczne skutki.

"Zaryzykowałby życiem, gdyby grał" - czytamy. "Wiadomość została przyjęta z dużą dozą smutku w drużynie. Sztab i piłkarze nie mogli powstrzymać łez" - informuje dalej federacja.

Nie wiadomo czy Kameruńczyk będzie mógł kontynuować karierę. W specjalnie opublikowanym filmie na Instagramie mówi jednak, że wie, iż jest to coś z czym się urodził, ale po zrobieniu odpowiedniego zabiegu w ciągu 3-4 miesięcy wróci do treningów.

Czytaj także: Skończyło się na strachu - Samuel Kalu nie miał ataku serca

Tagueu ostatni sezon spędził w portugalskim Maritimo (klub już zapowiedział, że szczegółowo przeanalizuje jego wszystkie badania z tego okresu - przyp. red.) na zasadzie wypożyczenia z brazylijskiego Cruzeiro. Wcześniej występował zaś w innych klubach z tego kraju.

Czytaj także: Kameruńczycy kłócą się z federacją o premie

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 114. Cecylia Kukuczka: Synowie są dumni z Jerzego, ale ubolewają, że go nie ma

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL