Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mikkel Kirkeskov WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Mikkel Kirkeskov

Transfery. Lotto Ekstraklasa. Legia Warszawa złożyła ofertę za Mikkela Kirkeskova

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Skonkretyzowało się zainteresowanie Legii Warszawa Mikkelem Kirkeskovem z Piasta Gliwice. Stołeczny klub złożył mistrzowi Polski ofertę kupna Duńczyka.

Według "Sportu", Legia zaproponowała Piastowi za Mikkela Kirkeskova mniej niż 400 tys. euro, na ile opiewa wpisana w kontrakt piłkarza klauzula odstępnego. Gliwiczanie odrzucili tę ofertę, ale liczą się z tym, że mogą stracić Duńczyka, dlatego ich pierwszym ruchem w trakcie letniego okna transferowego było sprowadzenie Jakuba Holubka, który może zastąpić Kirkeskova na lewej obronie.

W Legii Kirkeskov miałby zastąpić Adama Hlouska, z którym warszawski klub nie przedłużył kontraktu. Czech będzie kontynuował karierę w Viktorii Pilzno. Wiosną pierwszym wyborem Ricardo Sa Pinto i Aleksandara Vukovicia na lewej obronie był Luis Rocha, ale Portugalczyk nie gwarantuje gry na określonym poziomie, a poza tym w ubiegłym tygodniu doznał kontuzji i na razie nie przygotowuje się do sezonu z zespołem.

Czytaj również -> Duże zmiany w Wiśle Kraków

Kirkeskov był w minionym sezonie ważnym ogniwem Piasta. Zagrał od pierwszej do ostatniej minuty w 36 z 37 ligowych spotkań, a jeden mecz opuścił z powodu kumulacji kartek. Strzelił dla mistrza Polski dwa gole, a przy dwóch asystował.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Sport to ciągła presja i pogoń za wynikiem

Jest związany z Piastem od lutego 2018 roku. Najpierw był wypożyczony do Gliwic z norweskiego Aalesunds FK, a potem przeniósł się do Piasta na zasadzie wolnego transferu. Jego ogólny bilans w polskiej lidze to 43 występy, dwa gole i dwie asysty.

W przerwie letniej z Piasta odeszli już grający regularnie Aleksandar Sedlar i Tomasz Jodłowiec oraz odgrywający w zespole mniejszą rolę Mateusz Mak i Paweł Tomczyk. Do drużyny Waldemara Fornalika dołączyli natomiast wspomniany Holubek, Tomas Huk, który ma zastąpić Sedlara, Patryk Królczyk i młodzieżowiec Sebastian Milewski.

Czytaj również -> Nowy dyrektor akademii Legii Warszawa

Legia natomiast pozyskała dotąd Waleriana Gwilię i Igora Lewczuka oraz młodzieżowców Kacpra Kostorza i Wojciecha Muzyka. A z zespołu trenera Vukovicia ubyli wspomniany Hlousek, Kasper Hamalainen, Michał Kucharczyk, Arkadiusz MalarzIuri Medeiros, Miroslav Radović i Sebastian Szymański.

Czy Mikkel Kirkeskov byłby wzmocnieniem Legii Warszawa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL