Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arvydas Novikovas (z lewej)WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Arvydas Novikovas (z lewej)

Transfery. Lotto Ekstraklasa. Arvydas Novikovas przejdzie badania w Legii Warszawa

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Transfer Arvydasa Novikovasa z Jagiellonii Białystok do Legii Warszawa jest na ostatniej prostej. W środę i czwartek Litwin będzie przechodził w stolicy badania przed podpisaniem kontraktu z wicemistrzem Polski.

O testach medycznych Arvydasa Novikovasa poinformował świetnie zorientowany w sprawach klubu z Łazienkowskiej 3 portal legia.net. Litwin ma związać się z Legią trzyletnią umową, a Jagiellonia zarobi na swoim zawodników 300 tys. euro plus bonusy. Nie jest to wygórowana kwota, ale warto pamiętać, że umowa Novikovasa z Jagiellonią wygasa 31 grudnia.

Białostoczanie nie chcieli sprzedawać swojej gwiazdy lokalnemu rywalowi, ale nie mieli alternatywnych propozycji. Brakuje chętnych na transfer gotówkowy - zagraniczne kluby mnie skonkretyzowały swojego zainteresowania Litwiem, a letnie okno transferowe to dla Jagiellonii ostatni moment, by zarobić na odejściu piłkarza.

Czytaj również -> Duże zmiany w Wiśle Kraków

Reprezentant Litwy ma zastąpić w Legii sprzedanego Dynamu Moskwa Sebastiana Szymańskiego. W minionym sezonie Novikovas strzelił dla Jagiellonii dziewięć goli, a przy sześciu asystował. Jego ogólny dorobek w Lotto Ekstraklasie to 21 trafień i 16 asyst w 80 występach, co daje udział przy bramce co 152 rozegrane minuty. Dla porównania Szymański w ekstraklasie rozegrał 65 meczów, strzelając siedem goli, a przy dziewięciu asystując. Miał udział w bramce Legii co 254 rozegrane minuty, a grał w teoretycznie mocniejszym zespole.

Novikovas trafił do Jagiellonii w styczniu 2017 roku na zasadzie wolnego transferu z VfL Bochum. Trudno w to uwierzyć, ale jego transfer do Legii będzie pierwszym gotówkowym w karierze - wcześniej zmieniał kluby tylko na zasadzie wypożyczenia albo jako wolny zawodnik.

Czytaj również -> Nowy dyrektor akademii Legii Warszawa

28-letni Litwin będzie piątym letnim nabytkiem Legii po Walerianie Gwilii, Igorze Lewczuku i młodzieżowcach Kacprze Kostorzu i Wojciechu Muzyku.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 114. Cecylia Kukuczka: Jerzy nigdy nie wierzył, że wyprzedzi Reinholda Messnera. To było niemożliwe

Czy Arvydas Novikovas będzie wzmocnieniem Legii Warszawa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

×
    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL