WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Łukasz Grochala / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

"Odległa przyszłość". Czesław Michniewicz zabrał głos ws. pierwszej reprezentacji Polski

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Czesław Michniewicz zebrał pochlebne recenzje za pracę z reprezentacją Polski do lat 21. Wielu widzi w nim następcę Jerzego Brzeczka. Głos w tej sprawie zabrał sam zainteresowany.

Reprezentacja Polski U-21 nie zdołała awansować do półfinału mistrzostw Europy i tym samym nie zagra na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Mimo to wybrańcy Czesława Michniewicza  zostawili po sobie pozytywne wrażenie, wygrywając z Belgią i Włochami.

- Od Hiszpanii byliśmy po prostu wiele słabsi. Jedyne, na co mogliśmy liczyć, to szczęśliwy los, że może ktoś zgubi punkty. Ale w turnieju długo nie było remisów - mówi Czesław Michniewicz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Zobacz również: Mistrzostwa Europy U-21. Dariusz Tuzimek: Wcale nie jesteśmy skazani na "autobus" Michniewicza (felieton)

Wartość reprezentacji Polski była zdecydowanie najniższa spośród wszystkich uczestników turnieju. Polacy musieli więc nadrabiać niższe umiejętności taktyką, zaangażowaniem i walecznością. Z Belgią i Włochami byli pod tym względem perfekcyjni, ale na Hiszpanów to nie starczyło.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]

Czesław Michniewicz był bardzo chwalony za to, co osiągnął z reprezentacją. Stworzył świetny i zgrany zespół oraz dobrał do niego idealną taktykę. Sporo ekspertów i kibiców widzi w nim kandydata na kolejnego selekcjonera seniorskiej reprezentacji Polski.

Do spekulacji odniósł się Czesław Michniewicz. - Reprezentacja to odległa przyszłość. Na razie chciałbym jeszcze raz awansować do młodzieżowych mistrzostw Europy, bo wiem, jak smakuje taki turniej - powiedział.

49-letni trener z młodzieżową reprezentacją Polski pracuje od lipca 2017 roku, gdy zastąpił Marcina Dorne po nieudanych mistrzostwach Europy, które dwa lata temu odbywały się w Polsce.

Zobacz również: Arvydas Novikovas przejdzie badania w Legii Warszawa

Czy Czesław Michniewicz powinien w przyszłości zostać selekcjonerem seniorskiej reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL