Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Gianluigi Buffon

Kulisy transferu Gianluigiego Buffona. Miał trafić do Barcelony

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Gianluigi Buffon był o krok od Barcelony - informuje Calciomercato.com. Gdyby nie telefon z Juventusu Turyn, to 41-letni Włoch zostałby zmiennikiem Marca-Andre ter Stegena.

Prawie każdy dzień przynosił w ostatnim czasie nowe spekulacje dotyczące dalszej kariery Gianluigiego Buffona. Wydaje się jednak, że jego przyszłość już się rozstrzygnęła i wkrótce wróci do Juventusu Turyn (więcej TUTAJ).

Okazuje się, że Włoch był jedną nogą w Barcelonie. Calciomercato.com informuje, że był on już nawet spakowany, a warunki transferu dopięte. Sytuację odmienił jednak jeden telefon z Turynu.

Zobacz również: Neymar - większy niż klub. Gdy ego przerasta nawet ogromny talent

Zwolennikiem powrotu Buffona do Juventusu jest Andrea Agnelli, prezydent klubu. To on osobiście przeprowadzał negocjacje z zawodnikiem. Nie były one skomplikowane, bo 41-letni bramkarz chętnie wróci do Starej Damy, gdzie ma być zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego.

Buffonowi zależy, aby na zakończenie kariery wygrać Ligę Mistrzów. Dlatego wcześniej był przymierzany do klubów, które występowały w tych rozgrywkach. Włoskie media są przekonane, że ostateczny wybór padł na Juventus i finalizacja transferu nastąpi w najbliższym czasie.

Buffon do Turynu wróci po rocznej przerwie. Wcześniej w klubie tym występował przez 17 lat.

ZOBACZ WIDEO Dorota Banaszczyk o Annie Lewandowskiej: Nigdy nie chciałam w nią uderzać. Uprawiamy inne dyscypliny

Czy Gianluigi Buffon powinien jeszcze kontynuować karierę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL