Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin BroszWP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Marcin Brosz

Marcin Brosz przedłużył kontrakt z Górnikiem Zabrze

Michał Piegza
Michał Piegza
To już pewne. W nadchodzącym sezonie trenerem Górnika Zabrze pozostanie Marcin Brosz. Szkoleniowiec w środę przedłużył kontrakt z klubem o dwa lata.

Przez kolejne dwa sezony Marcin Brosz będzie trenował Górnika Zabrze. W środę 46-letni szkoleniowiec przedłużył umowę z klubem. Jak poinformowali działacze zabrzańskiego zespołu na stronie gornikzabrze.pl, umowy z klubem podpisali również pozostali członkowie sztabu szkoleniowego. W Zabrzu wciąż pracował będzie jako koordynator ds. sportowych i doradca zarządu Artur Płatek.

Czytaj także: Przemysław Płacheta blisko Legii Warszawa

- Tak naprawdę warunki nowej umowy były uzgodnione już pod koniec maja na spotkaniu z właścicielem. Nie było zagrożenia, że kontrakt nie zostanie przedłużony. W ostatnim czasie zostały tylko dopracowane szczegóły. Poprzednia umowa trwała do końca czerwca, więc zależało nam na tym, by nową podpisać przed wyjazdem na drugie zgrupowanie, które rozpoczynamy w najbliższą niedzielę. Decyzje oznaczają kontynuację polityki klubu, m.in. stawianie na młodych zawodników, ich rozwój oraz wprowadzanie do dorosłej piłki - powiedział, cytowany przez klubową stronę, Brosz.

Czytaj także: Lotto Ekstraklasa. Dyskwalifikacja Cezarego Stefańczyka zawieszona

Szkoleniowiec trenerem Górnika jest od czerwca 2016 roku. Trener awansował z zespołem do Lotto Ekstraklasy, w sezonie 2017/2018 zajął z drużyną 4. miejsce gwarantujące udział w europejskich pucharach. W ostatnich rozgrywkach utrzymał zabrzan w ligowej elicie.

ZOBACZ WIDEO Mike Tyson wybuchł po pytaniu o powstanie warszawskie. "Czy wiem coś o powstaniu? Jestem niewolnikiem"

W nadchodzącym sezonie Górnik Zabrze w Lotto Ekstraklasie będzie się plasował:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL