Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Policja udaremniła ustawkę z udziałem 60 pseudokibiców Materiały prasowe / lodzka.policja.gov.pl / Policja udaremniła ustawkę z udziałem 60 pseudokibiców

Policja udaremniła ustawkę między kibolami. Wylegitymowano ponad 60 osób

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Policjanci z Łodzi namierzyli ponad 60 mężczyzn ubranych w stroje z emblematami klubów z Warszawy i Łodzi. Do ustawki miało dojść w gminie Bielawy przy autostradzie A1 - czytamy na oficjalnej stronie łódzkiej policji.

O całej sprawie służby poinformowali okoliczni mieszkańcy, którzy zauważyli kilkanaście samochodów zjeżdżających na leśną drogę. Ostatecznie kiboli namierzyli policjanci z Wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców KWP w Łodzi.

Grupa 45 mężczyzn w strojach ze znaczkami łódzkiego klubu piłkarskiego znajdowała się na polanie w gminie Bielawy (powiat łowicki) nieopodal autostrady A1. Pseudokibice w wieku od 24 do 40 lat mieli przy sobie rękawice do walk, kastety i ochraniacze na zęby. Policjantom tłumaczyli, że przyjechali na trening piłki nożnej.

W tym samym czasie zatrzymano jadących w tym kierunku pseudokibiców jednego z warszawskich klubów. Sprawdzono blisko 20 mężczyzn między 27 i 41 rokiem życia. W samochodach również odnaleziono rękawice do walk.

ZOBACZ WIDEO Tyson krytycznie o sędzim walki Briedis - Głowacki. "Nie wybrałbym arbitra w takim wieku"

 

Czytaj teżSzalikowcy wchodzili na stadion bez kontroli. Afera z akredytacjami w Górniku Zabrze

Wylegitymowani pseudokibice rozjechali się w swoje rejony i wkrótce powinni otrzymać wezwania do sądu. Jeden z nich najprawdopodobniej usłyszy zarzut znieważenia funkcjonariuszy.

Wśród pseudokibiców znajdowali się zawodnicy MMA zrzeszeni w zawodowych federacjach sportów walki. "Dzięki sygnałowi od mieszkańców i natychmiastowej reakcji policji nie doszło najprawdopodobniej do bójki z udziałem ponad 60 pseudokibiców" - czytamy na stronie policji.

Czytaj teżNowe informacje ws. ustawki pod Zieloną Górą. Biło się ponad 130 kiboli!

Komentarze (38):

Wszystkie komentarze (38)

Komentarze (38)

×
    Wszystkie komentarze (38)
    PRZEJDŹ NA WP.PL