Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Bayernu Monachium (Robert Lewandowski na pierwszym planie)Getty Images / Sebastian Widmann / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium (Robert Lewandowski na pierwszym planie)

Bundesliga. Bayern Monachium żąda rekompensaty finansowej od BMW

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Koncern samochodowy BMW miał zostać nowym sponsorem Bayernu Monachium, ale ostatecznie nie doszło do podpisania umowy. Teraz Bawarczycy domagają się odszkodowania.

Sprawa negocjacji ws. nowej umowy sponsorskiej Bayern Monachium wywołuje coraz większe kontrowersje. Koncern BMW w maju ogłosił, że nie jest zainteresowany współpracą z klubem, ale teraz temat powraca jak bumerang.

Jak ustaliła telewizja Sport 1, władze Bayernu żądają od BMW rekompensaty finansowej w związku z wycofaniem się producenta samochodów z wcześniejszych ustaleń. Przypomnijmy, że od lat wyłącznym partnerem drużyny z Bawarii jest Audi. W tym roku Bayern podpisał jednak list intencyjny z BMW. Umowa miała wejść w życie od 2025 r. i obowiązywać przez dziesięć lat. Klub zarobiłby łącznie ok. 800 mln euro.

ZOBACZ: Bundesliga. Bayern jest faworyzowany. Złość w Borussii Dortmund z powodu terminarza >>

Rozmowy monachijczyków z BMW zakończyły się fiaskiem. W tej sytuacji Bayern osiągnął porozumienie z Audi. Nowy kontrakt ma obowiązywać do 2032 r. Media spekulowały, że w grę wchodzi miliard euro (WIĘCEJ TUTAJ), ale już wiadomo, że kwota jest dużo niższa.

"Kontrakt z Audi jest znacznie niższy niż suma 800 mln euro, którą oferowało we wstępnych rozmowach BMW. Teraz Bayern zamierza "odebrać" różnicę od bawarskiego koncernu motoryzacyjnego" - pisze serwis internetowy sport1.de

ZOBACZ WIDEO Mike Tyson wybuchł po pytaniu o Powstanie Warszawskie. "Czy wiem coś o powstaniu? Jestem niewolnikiem"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL