Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andrea RadrizzaniGetty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Andrea Radrizzani

Większościowy udziałowiec Leeds United może przejąć Widzew Łódź. Jest jeden warunek

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Martyna Pajączek została nowym prezesem Widzewa Łódź i układa klub według własnego pomysłu. Na razie doszło do zmiany na ławce trenerskiej. Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości inwestorem w klubie zostanie właściciel Leeds United.

Chodzi o Włocha Andreę Radrizzaniego. 44-letni działacz jest większościowym właścicielem Leeds United (klub z angielskiej The Championship, w barwach którego gra m. in. Mateusz Klich) oraz założycielem telewizyjnego kanału Eleven Sports. Jego majątek szacuje się na około 500 milionów dolarów. 

Informację, że Radrizzani może przejąć w przyszłości Widzew Łódź podał Tomasz Włodarczyk z "Przeglądu Sportowego". Z kolei dziennikarze "Dziennika Łódzkiego" poinformowali, że przejęcie łódzkiego klubu przez Włocha (prywatnie znajomy Zbigniewa Bońka) będzie możliwe tylko, jeśli Widzew awansuje do Fortuna I ligi. 

Na razie łódzki klub jest w II lidze, dlatego temat najwcześniej będzie aktualny za rok, gdyby Widzew awansował do wyższej klasy rozgrywkowej. O ten cel klub będzie walczył z nowym trenerem. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu pracę stracił Zbigniew Smółka, który był zatrudniony przez poprzedniego prezesa Jakuba Kaczorowskiego (więcej TUTAJ).

Czytaj także: Cristiano Ronaldo poza czołówką najbardziej wartościowych piłkarzy

Nowym trenerem najprawdopodobniej zostanie Marcin Kaczmarek, który miał już uzgodnić warunki kontraktu z nową panią prezes Martyną Pajączek. Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca ma odbyć się w poniedziałek.

ZOBACZ WIDEO Dorota Banaszczyk o Annie Lewandowskiej: Nigdy nie chciałam w nią uderzać. Uprawiamy inne dyscypliny

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL