Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / MARCIN PIRGA / CYFRASPORT / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Kraków

PKO Ekstraklasa. Zmiany we władzach Wisły Kraków. Piotr Obidziński wiceprezesem

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Przed startem sezonu PKO Ekstraklasy doszło do zmian we władzach Wisły Kraków. Prezesem nie jest już Rafał Wisłocki, a do zarządu powołany został Piotr Obidziński.

Dotychczas Piotr Obidziński w Wiśle Kraków pełnił funkcję pełnomocnika zarządu ds. restrukturyzacji i prokurenta. Teraz jest wiceprezesem spółki zarządzającej klubem występującym w PKO Ekstraklasie. Jak poinformowała Wisła za pośrednictwem swojej internetowej strony, do czasu uformowania się ostatecznego składu zarządu, Obidziński będzie pełnił obowiązki prezesa zarządu Wisły Kraków SA.

"Rafał Wisłocki, podczas najbliższego walnego zgromadzenia akcjonariuszy ma zostać powołany do rady nadzorczej spółki, jako przedstawiciel TS Wisła Kraków we władzach Wisły Kraków SA." - przekazał klub w komunikacie.

O tym, że Obidziński ma zastąpić Wisłockiego spekulowano już od kilku dni (więcej TUTAJ). Obidziński wchodził w skład grupy ratunkowej Wisły Kraków, która na początku roku wyprowadziła klub z olbrzymiego kryzysu. Ściśle współpracował z Jakubem Błaszczykowskim, wspomnianym Wisłockim, Bogusławem Leśnodorskim, Jarosławem Królewskim oraz Tomaszem Jażdżyńskim.

Zobacz także: Transfer Carlitosa może być mało opłacalny dla Legii Warszawa. Duży procent trafi do Wisły Kraków

Wisła miniony sezon zakończyła na dziewiątym miejscu w tabeli Ekstraklasy. Zimą klub walczył o przetrwanie, stracił nawet licencję na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Sytuacja klubu nadal daleka jest od ideału, ale działacze robią wszystko, by Wisła miała zapewnioną przyszłość.

ZOBACZ WIDEO Życie z bólem. Joanna Jóźwik: Pomyślałam, że jak przestanie, to będę niezniszczalna

Czy Wisła Kraków awansuje do grupy mistrzowskiej PKO Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL