Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Dnipro Dniepropietrowsk (rok 2016)East News / Na zdjęciu: piłkarze Dnipro Dniepropietrowsk (rok 2016)

Koniec dawnej potęgi. Dnipro Dniepropetrowsk nie zgłosił się do rozgrywek

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Dnipro Dniepropetrowsk nie został zgłoszony do żadnych rozgrywek. Klub, który cztery lata temu grał w finale Ligi Europy, zniknął z piłkarskiej mapy Ukrainy.

W 2015 roku Dnipro Dniepropietrowsk rywalizowało na Stadionie Narodowym w Warszawie z Sevilla FC w finale Ligi Europy. Ukraiński klub był wtedy rewelacją rozgrywek, eliminując m.in. Ajax Amsterdam i SSC Napoli. W finale Dnipro przegrało 2:3, ale i tak awans do finału LE był największym sukcesem w historii klubu.

Przez lata Dnipro było czołowym ukraińskim klubem. W kraju przegrywało rywalizację z Dynamem Kijów i Szachtarem Donieck, ale regularnie grało w europejskich pucharach. W ostatnich latach klub zmagał się z gigantycznymi problemami finansowymi. Właściciel Ihor Kołomojski zaprzestał wspierania podmiotu ze względu na długi.

Dnipro zalegało pieniądze szkoleniowcowi Juande Ramosowi. Klub był karany minusowymi punktami, spadał do niższych klas rozgrywkowych i był karnie degradowany za zaległości. Stracił też status profesjonalnego, a drużyna złożona z juniorów rywalizowała w rozgrywkach amatorskich.

W nadchodzącym sezonie Dnipro nie wystąpi w żadnych rozgrywkach. Dodajmy, że do ukraińskiej ekstraklasy awansował powstały dwa lata temu klub SK Dnipro-1, który według informacji ukraińskich mediów, ma być wspierany właśnie przez Kołomojskiego.

Dnipro założone zostało w 1918 roku. Najlepszy okres w historii klubu przypadł na lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku, kiedy to w sezonach 1983 i 1988 sięgnął po mistrzostwo ZSRR.

Zobacz także:
Copa America: Brazylia pokonała Argentynę w klasyku. Na boisku iskrzyło
Wielkie umiejętności i szczeniackie zachowania. Dani Ceballos blisko AC Milan

ZOBACZ WIDEO Skakanka Karola Bieleckiego. "Napisałem, że jeszcze pożałują"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL