Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert LewandowskiWP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Wykorzystali wizerunek Lewandowskiego. Prokuratura sprawdza, kto stoi za oszustwem

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Jedna z firm handlujących kryptowalutą kilka tygodni temu opublikowała w internecie materiał, mówiący o tym, że Robert Lewandowski w ten sposób zarabia duże pieniądze. Teraz sprawą zajął się prokurator.

"ABW nie chciała przyjrzeć się sprawie, ale prokuratura sprawdza, kto stoi za wykorzystaniem wizerunku Teresy Czerwińskiej i najpopularniejszego polskiego piłkarza, Roberta Lewandowskiego" - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Była minister finansów i kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski kilka tygodni temu padli ofiarą oszustów, którzy wykorzystali ich wizerunek w reklamie najpopularniejszej kryptowaluty na świecie, bitcoina. O wątku zawodnika Bayernu Monachium w sprawie pisaliśmy pod koniec maja - WIĘCEJ TUTAJ.

Przypomnijmy, że fake news nt. Lewandowskiego zamieszczono na Facebooku. Materiał wyglądał na normalny artykuł dziennikarski. Oszuści powoływali się w nim na nieistniejący wywiad piłkarza dla jednego z największych dzienników w Polsce, w którym sportowiec namawiał na handel bitcoinami.

ZOBACZ: Niemiecki dziennikarz o Robercie Lewandowskim: "zzielenieje z zazdrości!" >>

W spreparowanym artykule autorzy powoływali się również na słowa Lewandowskiego, który podczas programu "Kuba Wojewódzki" miał zdradzić, że na inwestycjach w kryptowalutę zarobił setki tysięcy dolarów. Taka rozmowa oczywiście nigdy nie miała miejsca. 

ZOBACZ: Bayern Monachium. Martwy sezon zamiast rewolucji. "Trudno pozytywnie oceniać dotychczasowe ruchy klubu" >> 

ZOBACZ WIDEO Czy Piątek dorówna Lewandowskiemu? "Stawianie Piątka na pomniku Lewandowskiego to wielki błąd"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL