Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof PaluszekNewspix / KRYSTYNA PACZKOWSKA / Na zdjęciu: Krzysztof Paluszek

PKO Ekstraklasa. Krzysztof Paluszek wrócił do Śląska Wrocław. Będzie dyrektorem ds. rozwoju sportowego

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Krzysztof Paluszek został dyrektorem ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław. To jego drugi powrót do klubu, w którym pracował już w latach 2000-2002 oraz 2009-2013. Był architektem największych sukcesów w historii WKS-u.

- Powrót Krzysztofa Paluszka jest bardzo dużym wzmocnieniem pionu sportowego Śląska. To uznany w kraju fachowiec z olbrzymim doświadczeniem teoretycznym i praktycznym. Chcemy wykorzystać jego wiedzę, aby wejść na wyższy poziom, zarówno w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży, jak i rozwoju sportowego pierwszej drużyny - komentuje prezes Śląska Piotr Waśniewski.

Panowie pracowali razem w Śląsku w tych samych rolach już w latach 2009-2013, czyli w najlepszym okresie w historii klubu. WKS sięgnął wtedy po złoty (2012), srebrny (2011) i brązowy (2013) medal mistrzostw Polski oraz po krajowy superpuchar.

Czytaj również -> Michał Żyro - kariera przetrącona przez kontuzje

"Krzysztof Paluszek będzie odpowiedzialny za przygotowanie i realizację długofalowej strategii rozwoju sportowego klubu. Będzie nadzorował i koordynował pracę całego pionu sportowego Śląska: od pierwszej drużyny, poprzez rezerwy, na Akademii Piłkarskiej kończąc. Pod jego pieczą znajdzie się również całościowa polityka transferowa klubu oraz skauting" - czytamy w komunikacie klubu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesięwsporcie: Cristiano Ronaldo niczym zawodowy sprinter

Zatrudnienie Paluszka nie oznacza, że ze Śląskiem żegnają się dyrektor sportowy Dariusz Sztylka i dyrektor akademii Tadeusz Pawłowski. Obaj będą podlegać pod nowego dyrektora ds. rozwoju sportowego. - Jednym z celów naszych działań, wspólnie z Tadeuszem Pawłowskim (dyrektorem akademii - przyp. red.) oraz Dariuszem Sztylką, będzie stworzenie warunków, w których wychowankowie będą jak najlepiej przygotowani na wejście do zespołu seniorów - mówi Paluszek.

Przez ostatnie cztery lata Paluszek był dyrektorem akademii Zagłębia Lubin. W maju zrezygnował ze stanowiska ze względu na kłopoty zdrowotne żony. Więcej o tym TUTAJ. W czasie Mistrzostw Europy U-21 2019 był w sztabie Czesława Michniewicza. Jest członkiem Komisji Technicznej PZPN oraz wiceprezesem Dolnośląskiego ZPN ds. szkoleniowych.

Śląsk był bardzo aktywny na rynku transferowym, nim oficjalnie zatrudnił Paluszka. Z zespołem pożegnali się Farshad Ahmadzadeh, Augusto, Dorde Cotra, Arkadiusz PiechMarcin Robak, Jakub Słowik, Igors Tarasovs i Jakub Wrąbel, a dołączyli do niego Erik Exposito, Daniel Kajzer, Przemysław Płacheta, Israel Puerto, Matus Putnocky i Dino Stiglec.

Co ciekawe, Paluszek minął się w Śląsku ze swoim synem Aleksandrem. 18-latek, który jest wychowankiem wrocławskiego klubu, w czerwcu na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do Górnika Zabrze.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL