Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Antoine GriezmannGetty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Antoine Griezmann

Transfery. Atletico wściekłe na Barcelonę i Griezmanna. Piłkarz ma się stawić na treningu w Madrycie

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Atletico Madryt oczekuje, że Antoine Griezmann w niedzielę stawi się na treningu. Klub wydał oświadczenie, w którym krytykuje postawę Francuza oraz Barcelony.

Już ponad półtora miesiąca minęło od momentu, w którym Antoine Griezmann ogłosił swoje odejście z Atletico Madryt. Wciąż jednak nie udało się sfinalizować transferu, a sprawa coraz bardziej się komplikuje. Atletico Madryt jest wściekłe na postawę zawodnika oraz Barcelony i nie zamierza ułatwiać finalizacji zmiany barw klubowych przez Francuza.

Okazuje się, że Griezmann już kilka miesięcy temu negocjował z Barceloną, choć Atletico nie wyraziło na to zgody. Właśnie z tego powodu madrycki klub skrytykował postawę mistrzów Hiszpanii w specjalnie wydanym oświadczeniu. Atletico skontaktowało się z 28-letnim zawodnikiem i poinformowało go, że oczekuje go w niedzielę w Madrycie na pierwszym treningu.

Zobacz również: Atletico ostrzegło FC Barcelona. Chodzi o pozyskanie Griezmanna

Barcelona liczyła, że Atletico zgodzi się rozłożyć płatność za Griezmanna na raty. Klub jednak odmówił. Mistrzowie Hiszpanii muszą więc do niedzieli wygospodarować 120 mln euro, aby Francuz nie pojawił się na treningu madryckiego klubu.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Niecodzienne wydarzenie w wyścigu kolarskim

Zobacz również: FC Barcelona chce zarówno Neymara, jak i Griezmanna. To może jednak sporo kosztować

Treść oświadczenia Atletico Madryt:

"14 maja Antoine Griezmann poinformował Miguela Angela Gila, Diego Simeone i Andreę Berta, że zdecydował się odejść z klubu po zakończeniu sezonu. Następnie Atletico dowiedziało się, że FC Barcelona i zawodnik osiągnęli porozumienie już w marcu, w dniach następujących po rewanżowym meczu Ligi Mistrzów z Juventusem. Negocjacje prowadzili od połowy lutego.

W odpowiedzi na oświadczenie prezydenta Bartomeu chcemy potwierdzić, że wczoraj odbyło się spotkanie Miguela Angela Gila i Oscara Grau na wniosek Barcelony. Na tym spotkaniu Grau poprosił o odroczenie płatności klauzuli odstępnego, która 1 lipca spadła z 200 do 120 mln euro.

Oczywiście odpowiedź Atletico Madryt była negatywna, ponieważ zarówno FC Barcelona jak i zawodnik nie okazali szacunku Atletico Madryt i wszystkim jego kibicom.

W związku z tym Atletico Madryt poinstruowało Griezmanna, jego siostrę - agentkę oraz jego prawnika, że zawodnik zgodnie z warunkami kontraktu musi stawić się w niedzielę na terenie klubu, aby rozpocząć przygotowania do sezonu z resztą kolegów z drużyny.

W tym oświadczeniu Atletico Madryt chce wyrazić swoją dezaprobatę dla zachowania obu stron, zwłaszcza Barcelony, za skłonienie zawodnika do zerwania jego kontraktu z Atletico w momencie, w którym zespół był zaangażowany w mecze Ligi Mistrzów przeciwko Juventusowi, a także w wyścig o mistrzowski tytuł właśnie z Barceloną.

Naszym zdaniem narusza to przepisy dozwolonego okresu negocjacji z piłkarzami oraz podstawowe zasady uczciwości w rywalizacji sportowej, a także powoduje ogromne szkody dla naszego klubu i milionów fanów".

Czy FC Barcelona powinna zostać ukarana za negocjacje z Griezmannem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

 • ByczaKrólowa16X Zgłoś
  Kibiców Barcy uprasza się o spięcie pośladków. Klub nie działa uczciwie a więcej o tym poczytacie na poważnych hiszpańskich portalach, gdzie jest więcej informacji. Są świadkowie,
  Czytaj całość
  którzy mają dowody na to, że Barca namawiała zawodnika Atletico do bojkotu Atletico. Niepojęte, ale prawdziwe.
  • Karol79 Zgłoś
   "Atletico dowiedziało się " dowód Panowie dowód, macie dowód? To do sądu, nie macie? To niech przestaną szczekać, wpłacić klauzulę i papa.
   • Icicest Zgłoś
    a takie miały być ładne transfery w Barcelonie, a to ni Neymera , ni Griezmana
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    PRZEJDŹ NA WP.PL