Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Rakoczy przed debiutem w Lotto EkstraklasieNewspix / Jakub Gruca / Na zdjęciu: Michał Rakoczy przed debiutem w Lotto Ekstraklasie

PKO Ekstraklasa. Michał Rakoczy zostaje w Cracovii. Utalentowany pomocnik podpisał z klubem nowy kontrakt

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Michał Rakoczy związał się z Cracovią nową umową, która ma obowiązywać do końca sezonu 2021/2022. 17-letni pomocnik to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników Pasów.

Michał Rakoczy w marcu skończył 17 lat, ale ma już za sobą debiut w PKO Ekstraklasie. W chwili pierwszego występu w najwyższej lidze, który przypadł na 19 maja 2018 roku, miał tylko 16 lat i 50 dni. Cracovia nie miała młodszego ligowca od 23 listopada 1969 roku, kiedy Janusz Sroka zadebiutował w ekstraklasie, mając 15 lat i 57 dni - to niepobity do dziś rekord wszech czasów polskiej ekstraklasy. 

Pierwszym klubem Rakoczego był UKS "6" Jasło, ale do Cracovii piłkarz trafił już jako 13-latek. Pasy wygrały o niego rywalizację m.in. z Legią Warszawa. Chwilę wcześniej błysnął w turnieju "Z podwórka na Stadion" - największym tego rodzaju przedsięwzięciu w Europie - podczas którego przykuł uwagę trenerów PZPN i został zaproszony na pierwszą edycję Letniej Akademii Orłów.

Młody pomocnik jest jednym z najbardziej utalentowanych piłkarzy w Cracovii. W minionym sezonie kapitan reprezentacji Polski U-17 nie rozegrał w ekstraklasie ani jednego spotkania, ale był w kadrze pierwszej drużyny Pasów. Błyszczał za to w Centralnej Lidze Juniorów - Polski Związek Piłki Nożnej wybrał go do "11" sezonu.

Czytaj również -> Trener Dynama zachwycony Sebastianem Szymańskim
Czytaj również -> Robert Lewandowski - dożywocie w Monachium 

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski nie patyczkuje się. "Szkolenie jest na niskim poziomie"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL