Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof PiątekInstagram / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek - nowy numer na koszulce, te same cele

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
AC Milan ogłosił, że Krzysztof Piątek od sezonu 2019/20 będzie występować z nowym numerem na koszulce. Napastnik wybrał "dziewiątkę". Piłkarz poinformował fanów, że jego cele pozostają bez zmian.

"Nie mogę się doczekać nowego sezonu Serie A, wyjścia na murawę w nowej koszulce z numerem 9, ale zawsze z tymi samymi celami! Forza Milan!" - napisał Krzysztof Piątek na Instagramie.

We wtorek AC Milan oficjalnie ogłosił, że Krzysztof Piątek przejmie numer "9" na koszulce. Choć polski piłkarz już w momencie transferu chciał go wybrać, ówczesny dyrektor techniczny klubu, Leonardo, uznał, że trzeba na niego zapracować.

Czytaj też:
-> W takim stroju będzie grał Piątek. Milan zaprezentował koszulki na nowy sezon
-> Oficjalnie: Krzysztof Piątek z nowym numerem w Milanie. Polak dostał "9"

Krzysztof Piątek występował więc z numerem 19. na plecach. Strzelił w barwach Rossonerich 11 bramek i okazał się ogromnym wzmocnieniem drużyny. Okazuje się, że gole wystarczyły do zmiany numeru.

Na jednym z eventów sponsora klubu Polak zaprezentował się w nowej koszulce, we wtorek oficjalnie ogłoszono tę nowinę. W środę natomiast zaprezentowano nowe stroje.

W Milanie o numerze 9 na koszulce mówi się, że jest przeklęty. Od 2012 roku i odejścia Filippo Inzaghiego, zakładali ją kolejno: Alexandre Pato, Mattia Destro, Luiz Adriano, Gianluca Lapadula i Andre Silva. I żaden z nich nie strzelił w jednym sezonie nawet 10 bramek.

ZOBACZ WIDEO: Forma Piątka i Milika mobilizacją dla Lewandowskiego? "Współpracujemy, a nie rywalizujemy. Zyskują wszyscy"

Czy Krzysztof Piątek strzeli ponad 10 bramek w przyszłym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL