Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kibice Cracovii podczas meczu ligowego WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Kibice Cracovii podczas meczu ligowego

Liga Europy. Zarzuty dla pseudokibiców Cracovii ws. bójki w Bratysławie

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Przed meczem eliminacji Ligi Europy DAC - Cracovia (wynik 1:1) w Bratysławie doszło do masowej bójki pomiędzy pseudokibicami krakowskiego klubu, Ajaksu Amsterdam i Lewskiego Sofia. Trzech Polaków usłyszało już zarzuty.

"Zatrzymali dziesiątki kiboli, a zarzuty usłyszało tylko siedmiu z nich. Karę poniesie więc mały procent stadionowych chuliganów, którzy w bijatyce wywołanej - podobno - przez pseudokibiców Cracovii zdemolowali obiekty na ulicy Venturskiej w Bratysławie" - pisze słowacki serwis internetowy glob.zoznam.sk.

Prokuratura skierowała pozwy sądowe wobec trzech fanatycznych zwolenników Cracovii oraz czterech Holendrów - sympatyków Ajaksu Amsterdam. Wobec wszystkich aresztowanych zostanie zastosowana przyspieszona procedura.

- Pozostałym uczestnikom bójki nie można było postawić zarzutów ze względu na niedostateczny materiał dowodowy - powiedział mediom prokurator Matej Izakovic z Prokuratury Okręgowej w Bratysławie.

ZOBACZ WIDEO Fantastyczny wyczyn Andrzeja Bargiela! Wbiegł na Wielką Krokiew w Zakopanem


ZOBACZ: Liga Europy. DAC - Cracovia. Kolejnych rozrób z udziałem Polaków nie będzie. Słowacy wyjaśniają >>

W środę (10 lipca) na ulicach Starego Miasta w stolicy Słowacji doszło do zamieszek, w których udział brali pseudokibice Cracovii, Ajaxu i Lewskiego Sofia. W ruch poszły m.in. krzesła i ogrodzenia z letnich ogródków bratysławskich restauracji. W walkach pomiędzy wandalami i policją ucierpiało dziewięć osób. Z urazami głowy, kończyn górnych i dolnych trafili oni do pobliskich szpitali.

Policja zatrzymała łącznie 107 osób, w tym 51 Bułgarów, 41 Polaków i 15 Holendrów. Fanatycy Cracovii i Lewskiego spotkali się w Bratysławie, podróżując na czwartkowe mecze swoich drużyn w ramach 1. rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europy. Zespół z Krakowa zremisował z DAC 1904 Dunajska Streda (wynik 1:1, więcej TUTAJ), a ekipa z Sofii wygrała z MFK Rużomberok (wynik 2:0).

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL