Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Górnika Zabrze Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabrze

Transfery. Z rezerw FC Barcelona do Górnika Zabrze. Alasana Manneh zawodnikiem śląskiego klubu

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Alasana Manneh został nowym zawodnikiem Górnika Zabrze. 21-letni Gambijczyk poprzednio był zawodnikiem rezerw FC Barcelona, ale w katalońskim klubie nie miał zbyt wielu okazji do gry.

Do rezerw FC Barcelona Gambijczyk trafił w 2016 roku. W barwach tego klubu grał m.in. w Lidze Młodzieżowej UEFA. Miejsca w Katalonii nie zagrzał jednak długo. Był wypożyczany do III-ligowego hiszpańskiego CE Sadabell czy bułgarskiego Etyru Wielkie Tyrnovo. Tam spędził ostatnie półtora roku.

Swoją karierę Alasana Manneh będzie kontynuował w Górniku Zabrze. Ze śląskim klubem podpisał trzyletni kontrakt i ma być dla niego inwestycją w przyszłość. Manneh przez kilka dni przebywał na testach w Górniku i swoim zaangażowaniem na treningach oraz umiejętnościami zaprezentowanymi podczas sparingów zyskał zaufanie sztabu szkoleniowego.

- Manneh to piłkarz o bardzo dużym potencjalne między innymi w aspekcie techniki, który przeszedł cykl szkoleniowy na zachodzie w zespołach młodzieżowych Barcelony. Mimo młodego wieku zebrał już cenne doświadczenie podczas okresu wypożyczenia do Etyru. Z zawodnikiem tym wiążemy spore nadzieje na przyszłość. Jestem przekonany, że ciężko pracując pod okiem trenera Marcina Brosza będzie dalej rozwijał swoje atuty i wkrótce Górnik będzie miał z niego wiele pożytku - powiedział w rozmowie z klubowym serwisem Artur Płatek, doradca zarządu i koordynator ds sportowych.

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski dla WP SportoweFakty: Szansa na medal na wielkim turnieju jest znikoma, ale chcemy dać Polakom radość i dumę

Górnik Zabrze dotąd pozyskał ośmiu piłkarzy. Barwy śląskiego klubu zasilili jeszcze Erik Janża, Filip Bainović, Piotr Krawczyk, Aleksander Paluszek, Dariusz Pawłowski, Dawid Kudła oraz Michał Rostkowski.

Zobacz także:
Zwrot ws. transferu Griezmanna. Atletico Madryt chce 200 mln euro!
Dariusz Tuzimek: Jak sobie Lewandowski z Bońkiem o futbolu pogadali (felieton)

Czy Alasana Manneh wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie Górnika Zabrze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL