WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Łukasz Grochala / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

"Łatwo się tak mówi, gdy jest się zawodnikiem Bayernu". Michniewicz odpowiada na krytykę Lewandowskiego

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Robert Lewandowski w rozmowie z WP SportoweFakty bardzo surowo ocenił styl gry reprezentacji Polski U-20 i U-21. Zobacz, jak na krytykę reaguje selekcjoner Czesław Michniewicz.

- Nie dało się zobaczyć, czy zawodnik będzie nadawał się do reprezentacji seniorskiej. Jeśli w wieku 20 czy 21 lat grasz tylko defensywnie i ustawiasz się z tyłu, to jak nauczyć młodych piłkarzy, żeby podejmowali ryzyko?! (...) Szkolenie jest na niskim poziomie - tak Robert Lewandowski podsumował ostatnie występy młodzieżowych reprezentacji Polski w wywiadzie dla WP SportoweFakty.

Słowa kapitana Biało-Czerwonych odbiły się szerokim echem w polskim futbolu, m.in. z krytyką nie zgodził się prezes PZPN, Zbigniew Boniek - WIĘCEJ TUTAJ. Wywiad naszego dziennikarza Mateusza Skwierawskiego z Lewandowskim - TUTAJ.

Teraz Lewandowskiemu odpowiedział selekcjoner kadry U-21, Czesław Michniewicz. - Łatwo się tak mówi, gdy jest się zawodnikiem Bayernu. Wiadomo, że każdy woli grać piłką, a nie za nią biegać - skomentował szkoleniowiec w programie "Stan Futbolu" w TVP Sport.

49-letni trener podkreślił, że problem polskiej piłki młodzieżowej polega na tym, że nasi piłkarze nie są przyzwyczajeni do gry co kilka dni. - Na EURO mieliśmy trzy mecze w sześć dni. Hiszpanie i Włosi są przyzwyczajeni do grania na dużej intensywności - ocenił Michniewicz.

Na tegorocznych mistrzostwach Europy U-21 we Włoszech i San Marino zespół Michniewicza zakończył rywalizację w fazie grupowej. Polacy zajęli trzecie miejsce w grupie A. Biało-Czerwoni pokonali Belgię (wynik 3:2) i Włochy (wynik 1:0) oraz przegrali z Hiszpanią (wynik 0:5). Mistrzem Starego Kontynentu zostali Hiszpanie, którzy w finale pokonali Niemców (wynik 2:1).

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski nie patyczkuje się. "Szkolenie jest na niskim poziomie"

Zgadzasz się z opinią Roberta Lewandowskiego, że szkolenie w Polsce jest na niskim poziomie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL