Najnowsze Wyniki/Kalendarz
nowe koszulki Elany ToruńMateriały prasowe / Elana Toruń / Na zdjęciu: nowe koszulki Elany Toruń

Polski klub ratuje pszczoły. Świat pisze o Elanie Toruń

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Drugoligowa Elana Toruń postanowiła wesprzeć ratowanie pszczół. Akcję doceniono za granicą, gdzie chwalą pomysł polskiego klubu. - Nie spodziewałem się, że nasza akcja rozniesie się po świecie - mówi WP SportoweFakty Rafał Wyrzykowski, pomysłodawca.

Elana Toruń pochwaliła się nowymi koszulkami. Nazwała je "pszczółkami", ale nie dlatego, żeby zdobyć popularność w sieci, lecz po to, żeby wesprzeć ratowanie tych owadów.

"Pragniemy zwrócić uwagę na wymierające w niepokojącym tempie pszczoły w Polsce. Ule pustoszeją, a to zagraża rolnictwu (pszczoły swoją pracą - zapylaniem - odpowiadają za produkcję 3/4 pokarmu dla człowieka). Konsekwencje wyginięcia pszczół mogą być tragiczne zarówno dla rolnictwa, gospodarki, środowiska, jak i dla żyjących na świecie ludzi" - czytamy na internetowej stronie klubu.

Pomysłodawcą tego projektu jest Rafał Wyrzykowski, który zajmuje się marketingiem w Elanie. - Szefostwa klubu nie trzeba było jakoś specjalnie przekonywać. Ufają mi - mówi w rozmowie z nami.

ZOBACZ WIDEO: Wielki projekt Lewandowskiego. "Chciałbym, żeby pierwszy taki obiekt ruszył za dwa - trzy lata"

- Dla mnie temat pszczół jest szczególnie bliski. Chociaż od 10 lat mieszkam w Toruniu, to jednak pochodzę z małej miejscowości. Stąd pojawił się temat pszczół. Zresztą - tak naprawdę nie jest to nowa rzecz. Były już przeprowadzane różne akcje ratowania pszczół - dodaje.

Drugoligowiec z marszu stał się sławny na świecie. Nie minęła nawet doba, jak największa francuska gazeta sportowa "L'Equipe" napisała o tym artykuł.

"To inicjatywa, która mogłaby spodobać się innym" - chwali Elanę autor tekstu i przypomina cytat Alberta Einsteina (którego użyła Elana): "Albert Einstein powiedział: Pszczoła jest podstawą życia na Ziemi, a gdy nie ma pszczół nie ma też pożywienia dla człowieka. Jeżeli wyginą pszczoły, ludzkość przeżyje jeszcze tylko cztery lata!".

- Nie spodziewałem się, że nasza akcja rozniesie się po świecie. Po Polsce owszem. Czułem, że może zrobić małe zamieszanie, ale w sumie nie na taką skalę - komentuje Wyrzykowski i dodaje: - Ale to dobrze, bo taki jest cel naszej akcji. Jeśli pszczołom ma pomóc taki szum, to właśnie go zrobiliśmy. Koszulka to jest początek naszych działań związanych z ratowaniem pszczół. 

Wiadomo, że kibice po raz pierwszy będą mogli zobaczyć nową koszulkę w sobotę, kiedy odbędzie się prezentacja zespołu przed sezonem. - Kiedy będzie można ją kupić? Na pewno w lipcu. Bardzo dużo osób już pytało o to - kończy Rafał Wyrzykowski.

Elana Toruń na co dzień występuje w II lidze. W pierwszym meczu (27 lipca) zmierzy się z Bytovią Bytów.

Zobacz takżeAmatorzy łowcy talentów pomagają piłkarzom spełniać marzenia

Zobacz takżeTransfery. Matthijs de Ligt w drodze do Turynu. Juventusowi zostały formalności

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL